Václav

Cenami ověnčený snímek Václav je tragikomedie o mateřské lásce, o bratrské nenávisti a otcových tajemstvích. Snímek vypráví o vesnickém outsiderovi, který i ve svých čtyřiceti stále žije s maminkou. Václava místní berou jako šaška, hlupáka a problematického kluka. Zároveň je to dobrák s klukovskou duší. Ostatní v něm vidí jen problém, a to dokonce i jeho bratr František, který s ním celý život soupeří o lásku matky a otce.

Tyto dva světy na sebe neustále narážejí. Drama vrcholí soubojem bratrů o lásku Frantovy milenky Lídy. Václav se ocitá ve vězení, kde se stává terčem útoků spoluvězňů i traumatických vzpomínek na otce. Zachrání jej žádost o milost, která je podmíněna peticí?

Václav, ČR 2007, režie: Jiří Vejdělek, hrají: Ivan Trojan, Jiří Lábus, Emília Vášáryová, Jan Budař, Zuzana Kronerová, Petra Špalková, Martin Pechlát, Soňa Norisová a další.

Země dinosaurů 13: Moudrost přátel

Připravte se na spoustu smíchu, který zažijete s oblíbenými prehistorickými kamarády a jejich novými přáteli na dosud nejlegračnější výpravě. V dobrodružství, které je doslova nabité dinosauří zábavou a přátelstvím, čeká řada nezapomenutelných písniček. Nožička, Sára, Spike, Zobka a Pírko se s radostí seznamují se dvěma praštěnými a roztomilými Beipiaosaury.

Jejich noví kamarádi se žlutými bříšky se ztratili cestou do dalekého údolí. Zdá se, že jsou úplně v koncích, proto se jim Nožička s ostatními rozhodne pomoci a cestou jim dávají důležité životní lekce moudrosti.

The Land Before Time XIII: Wisdom of Friends, USA 2007, režie: Jamie Mitchell, Charles Grosvenor, hrají: Logan Arens, Jeff Bennett, Rob Paulsen, Cuba Gooding Jr.a další.

Revolver

Jack Green je profesionální gambler, který by nenechal vyhrát ani svou vlastní babičku. Jeho ruce mu už vydělaly slušné jmění, ale když se pustí do hry s mafiánským kápem Machou, začne mu docházet, že tohle by mohla být jeho poslední výhra, tím spíš, že se očekává, že ze slušnosti prohraje.

Věci se ale trochu zvrtnou, a i když se Jackovi podaří utéct, má dost velký problém. Macha se nenechá jen tak obelhat a vypíše na Jackovu hlavu velkou odměnu. Las Vegas je městem hříchu a z téhle akcičky kouká pozinkované futro. Ještě že má Jack pár triumfů v rukávu.

Revolver, Francie/Velká Británie 2005, režie: Guy Ritchie, hrají: Jason Statham, Ray Liotta, Vincent Pastore, Andrew Howard, André Benjamin a další.

Čtyři minuty

Pianistka Traude vyučuje již 60 let hru na klavír v jedné ženské věznici. Až to skoro vypadá, že sama odpykává trest. Když má začít vyučovat uzavřenou, nevypočitatelnou a agresivní Jenny, která sedí za vraždu, zprvu to odmítne. Ale v okamžiku, kdy tuto vzpurnou dívku uslyší hrát, změní své rozhodnutí.

Její nadání je zcela zřejmé a je ukryto pod slupkou drsné holky s násilnickými sklony k sobě samé, ale i okolí. Hodiny klavíru vypadají spíše jako vzájemné měření sil. A tak se pustí do boje: proti sobě, ale i do boje společného, neboť v sázce je důležitá klavírní soutěž, během níž zbývají Jenny právě 4 minuty, aby dokázala něco, co by od ní nikdo - ani samotná Traude - nečekal.

Vier Minuten, Německo 2006, režie: Chris Kraus, hrají: Monica Bleibtreu, Richy Müller, Jasmin Tabatabai, Nadja Uhl a další.

Píseň pro tebe

Romantické drama z Francie vypráví příběh lásky stárnoucí pěvecké hvězdy Alain Moreau. Hlavní roli ztvárnila francouzská herecká legenda Gérard Depardieu. Snímek vypráví příběh stárnoucí pěvecké hvězdy, která zažila tu největší slávu koncertních podií, davy fanynek a život v přepychu.

To nejlepší a pravou lásku však nalezla až na konci své kariéry, kdy se protlouká po barech a seznamovacích večírcích. Až setkání s mladou přitažlivou dívkou jej vytrhne z dosavadní letargie. Spojení deziluzivních prvků s dojímavostí klišé je velmi dobře zpracované a působivé. A Depardieu se role chopil s velkou vervou.

Quand j'étais chanteur, Francie 2006, režie: Xavier Giannoli, hrají: Gérard Depardieu, Cécile De Franceová, Mathieu Amalric a další.