Zdá se, že vás ovlivnila hudba 60. let a psychedelie. Co je na těch vlivech a období tak zajímavého?

Především jsme na téhle hudbě vyrůstali. Portland, odkud pocházíme, je také město plné hippies, a tak tu atmosféra šedesátých a sedmdesátých let visela ve vzduchu ještě dlouho po tom, co hippies skončili.Je to hudba našeho dospívání. Líbí se mi, že je jednoduchá, ale hravá. Můžete udělat písničku z několika akordů.

Na scéně jste už patnáct let. Jak se změnil váš přístup ke skládání a tvorbě za tu dobu?

Upřímně nemyslím, že by se velmi měnil. Rozdíl je spíš v produkci, v tom, jak pracujeme ve studiu a s kým spolupracujeme. Způsob nahrávání písniček se samozřejmě za tak dlouhou dobu vyvinul. Hodně technických detailů a způsob úpravy finálního zvuku se mění každé album.

Je portlandská scéna dost akční a bohatá?

Dlouhou dobu tu byla hodně silná grungeová scéna a všechno se točilo kolem ní. Když to nebyl přímo grunge, tak šlo o reakci na něj. Od té doby vznikla spousta nových kapel a dnes už bych místní scénu označila jako rozmanitou.

Na koho z tamní scény byste nás upozornila?

Určitě na kapelu The Upsidedown. Tu mám z místních nejradši. Jezdíme s ní turné a taky to je jedna z prvních kapel, se kterou jsme podepsali smlouvu na nahrávání u našeho vlastního vydavatelství Beat The World Records.

Letos v srpnu byste měli vydat nové album Earth To The Dandy Warhols, už nyní jste ho ale zpřístupnili na internetu. Jaké jsou reakce fanoušků?

Hodně ho stahují a mnoho z nich tvrdí, že to je naše dosud nejlepší deska. Máme z toho velkou radost. Každé album je svým způsobem výjimečné. Je skvělé, že si ho vydáváme sami. Máme pocit, že víme přesně, co jsme chtěli udělat, a podařilo se nám to.

V písničce Love Song na albu hostují Mark Knopfler a kytarista Mike Campbell. Je těžké přimět takové osobnosti ke spolupráci?

Bylo to snadné. Dnes je vše snadné díky tomu, že můžete cokoli zabalit do digitální složky a kamkoli poslat. Napsali jsme jim e-mail s žádostí o spolupráci a oni odepsali, žádný velký příběh.

Jak bude vypadat váš koncert v Ostravě?

Jasně že bude skvělý! Asi zahrajeme i něco z nové desky. Festivalové sety nejsou tak dlouhé, tak se pokusíme nabídnout něco z každé desky včetně té nadcházející.