Letos čtyřicetiletý Eastwood mladší, jenž je podepsán pod filmovou hudbou k takovým oskarovým trhákům svého otce jako je Million Dollar Baby a dalších, koncertoval v ČR teprve jednou před dvěma lety v Praze.

„Kyle Eastwood hraje ve své kapele na baskytary všech druhů,“ uvedl vedoucí odboru kultury na karlovarském magistrátu Tomáš Svoboda, v jehož hlavě se nápad na pozvání Eastwooda mladšího zrodila.

„Zaposlouchal jsem se do jeho jazzové hudby a řekl si, že taková americká barová kulisa by se k našemu večeru hodila. Určitě se nejedná o klasický jazz, dámy si při produkci Kyle Eastwood Bandu určitě i zatancují,“ pokračoval.

Hudba k Milion Dollar Baby

Náklady na uspořádání koncertu na Festivalové noci města nepřesáhnou tři sta tisíc korun.

„Některé naše normalizační hvězdy stojí mnohem víc. Eastwoodův syn je především muzikant, i když si zahrál v několika filmech svého otce v epizodních rolích,“ odmítl Svoboda, že by za kapelu z Ameriky rozhazoval peníze města a pokračoval: „Podílí se rovněž na tvorbě filmové hudby, takže je podepsán pod takovými filmy jako je Milion Dollar Baby, Madisonské mosty nebo Dopisy z Iwo - jinu či Vlajkami našich otců.“

Vystoupení Kyle Eastwood Bandu je naplánováno na 22.45 hodinu a potrvá 70 minut.

Bude i ohnivá show

Samotná Festivalová noc města začne v deset večer a končit má ve tři ráno. Součástí programu má být rovněž ohňová show s bubny Tam - Tam Batucada.

„Půlnočním překvapením bude laserová show, za které se vypustí do nebe tisíce bílých balónků. Vystoupí rovněž revivalové kapely Elvsi Presley a Kiss,“ prozradil Svoboda, podle kterého bude na akci pozváno na pět set hostů. „Chybět nebude velký horkovzdušný balón s logem města k jeho 650. výročí existence,“ poznamenal.

Chybět nebude standardní rautové menu. Grilovat se budou steaky, klobásy. V nabídce budou řízky, zákusky, bagetky, šunka od kosti a podobně. K pití to budou vedle nealkoholických nápojů řady druhů piva, vína a becherovka. Připravena bude barmanská prezentace s celou řadou míchaných drinků z becherovky.