Bathory je historický thriller, který Jakubiskovi tvořili čtyři roky. Dlouho očekávaný snímek provázely po celou dobu nejrůznější problémy - premiéra byla několikrát odložena, natáčení bylo velice nákladné.

"Historický film z období konce středověku, kde se i nejmenší lžička musí vyrábět, kde jsou válečné scény s Turky, koňmi a středověkými zbraněmi, stojí nesmírné množství peněz. Rozpočet pohltí výprava, stavba dekorací, nájmy za natáčení ve skutečných hradech a zámcích," vysvětlil nákladný rozpočet Juraj Jakubisko.

Co se týče průtahů kolem uvedení snímku, Jakubiskovi uvedli, že to pouze svědčilo tom, že se snažili dát divákovi maximum. "Odklad premiéry nikde ve světě není žádnou výjimkou," dodala Deana Horváthová-Jakubisková.

Čtenáři se také mimo jiné zajímali o nahotu ve filmu. Z ukázek k filmu se některým zdálo, že je nahota přílišná. "Když jsou ženy krásné, do filmu to patří, a když jsou scény krásně natočené, také. Nahota symbolizuje nejen touhu, ale i nezradnost, a to také patří do filmu. I do života," vysvětlila Deana.

Jakubisko pouze dodal: "Ve filmu nejsou nahé jen ženy, ale i muži. Nejsme jednostranní."