Mark Bowden: Černý jestřáb sestřelen

Devětadevadesát elitních amerických vojáků padlo v neděli 3. října 1993 do pasti uprostřed nepřátelského města Mogadišu. Když padla noc, obklíčily je tisíce střelců. Jejich ranění krváceli k smrti. Docházela jim munice, voda i zdravotnický materiál. Toto je příběh o tom, jak se tam dostali - a jak se odtamtud probojovali.

Žurnalista Mark Bowden dramaticky zachycuje tento trýznivý osud očima mladých mužů, kteří se ho účastnili. Využívá rozsáhlé rozhovory s účastníky z obou stran a rovněž i videozáznam z boje a přepisy rádiových hlášení, aby maximálně oživil jejich příběh.

Academia, překlad Milan Váňa, 368 str., brož., 149 Kč

 

Donald Thomas: Poprava Sherlocka Holmese

Největší detektiv všech dob se vrací v pěti nových povídkách: Poprava Sherlocka Holmese, Případ řeckého klíče, Vražda v Peasenhallu, Případ pokojské a Královna noci.

S rukama spoutanýma a omámený drogou, uvržen do zatuchlé kobky londýnské věznice Newgate, čeká největší z literárních detektivů na popravu, kterou mu uchystala pomstychtivá smečka jeho dávných nesmiřitelných nepřátel. Útěk je zhola nemožný. Sherlock Holmes díky ohromujícímu intelektu unikne oprátce katanů, aby se vrátil ke svým houslím, výzkumům a logickým dedukcím…

Jota, překlad Hana Plšková, 312 str., váz., 298 Kč

 

Zdeněk Šmíd: Babinec

Děj humoristicko-satirického románu Babinec zasadil autor do prostředí střední ekonomické školy pro pracující.

Humorným způsobem líčí rozmanité osudy učitelů a jejich dospělých žáků, s porozuměním se zamýšlí nad problémy jejich každodenního života a se znalostí věci kritizuje mnohé nešvary a nedostatky našeho školství.

Olympia, 312 str., váz., 199 Kč

 

Lee Harrisová: Vražda na Den díkůvzdání

V šesté knize série Christine Bennettová pátrá bývalá jeptiška po záhadně zmizelé ženě.

Před více než rokem se Natálie Gordonová zúčastnila oslavy Dne díkůvzdání a od té doby ji nikdo neviděl. Soukromý detektiv ani policie si neví s případem rady. Proto se Natáliin manžel, který ví o životě své ženy podezřele málo, rozhodne požádat o pomoc bývalou jeptišku Christine Bennettovou. Ta se ujme případu s vehemencí sobě vlastní a postupně odkrývá hrůzná tajemství, která nikdy neměla vyjít napovrch.

Motto, překlad Lubomír Veselý, 280 str., váz., 229 Kč

 

Clive Barker: Knihy krve 1 - 3


Soubor povídek Knihy krve není určen pro citlivé nátury. Jestli už máte dost příběhů na dobrou noc, které jen čerpají z o mnoho kvalitnějších autorů, tak potom vás zajisté potěší, že jste objevili mistra hororu Cliva Barkera, který se v posledních letech ukázal jako autor v tom nejlepším slova smyslu šokující. Kdo však okusí jeho bizarní světy, pro toho už není návratu...

Beta, překlad Ivar Tichý, 576 str., brož., 349 Kč