Kung Fu Panda


Ve studiích Dream Work se zrodil nový animovaný hrdina - panda Po, která musí ujít neuvěřitelnou cestu, během níž se z uťápnutého prodavače nudlových polévek stane legendární Dračí bojovník.

V Číně žije jedna panda Po a ta tak miluje kung-fu, že přemůže vlastní lenost a vydá se do paláce v Údolí klidu, aby viděla volbu Dračího bojovníka - legendárního válečníka, který by zemi ochránil před pomstou démonického tygra Tai Lunga. Všeobecně se přepokládá, že se jím stane některý z pěti místních mistrů kung fu, jenže prst guru Ugveje nakonec nečekaně ukáže na Poa.

Učitel bojových umění, mistr Sifu, tak rázem čelí největší výzvě své kariéry. Musí z nemotorného, líného a nenažraného pandy stvořit legendu kung fu dřív, než se do Údolí klidu vrátí zlý Tai Lung a přeorá ho k obrazu svému…

Kung Fu Panda, USA 2008, 92 min., český dabing, režie: Mark Osborne, John Stevenson, hrají v českém znění: Saša Rašilov, Otakar Brousek st., Miroslav Táborský, Tereza Bebarová, Nela Boudová, Dalimil Klapka...

 

Hancock

Po velkých superhdinských filmech musí následovat odlehčení, a to přináší Will Smith coby Hancock ve stejnojmenné komedii .

S velkými schopnostmi přichází i velká zodpovědnost, to vědí všichni až na Hancocka. Je popudlivý, konfliktní, sarkastický a nepochopený a jeho dobře míněné hrdinské skutky, které by měly zachránit nespočet životů, dopadnou jako katastrofa a zanechají za sebou spoušť.

Hancock není typem člověka, kterého zajímá, co si o něm ostatní lidé myslí, až do dne, kdy zachrání život Raye Embreyho, který pracuje jako propagační pracovník. Tehdy začíná cynický super hrdina zjišťovat, že nakonec má přece jen svou zranitelnou stránku….

Hancock, USA 2008, 92 min., české titulky, režie: Peter Berg, hrají: Will Smith, Charlize Theronová, Jason Bateman, Eddie Marsan…