Spisovatelka a novinářka Martha Gellhornová (1908-1998) je považována za jednu z nejvýznamnějších válečných reportérek v dějinách. Psala o občanské válce ve Španělsku, o 2. světové válce i o Vietnamu.

V roce 1936 se setkala s Ernestem Hemingwayem a rozhodli se spolu odjet do Španělska, kde Gellhornová psala pro magazín Collier's Weekly. Pak jela do Německa, kde dokumentovala nástup Adolfa Hitlera a v roce 1938 navštívila Československo. Na konci války byla jednou z prvních, kteří vstoupili do koncentračního tábora Dachau, a své zážitky popsala v reportážích.

Manželství se slavným spisovatelem se po čtyřech letech rozpadlo, Gellhornová se jako vášnivá válečná reportérka doma nikdy moc nevyskytovala. O jejím novinářském nadšení svědčí i to, že ještě v 81 letech byla schopna odjet do Panamy psát o invazi amerických jednotek.

Film bude vycházet z knihy Gellhorn: A Twentieth-Century Life od Caroline Mooreheadové. Scénář podle ní píše Sharman Macdonald a producenty jsou Deborah Newmyerová, Michael Glassman a Sarah Radclyffová.

"Martha Gellhornová byla jednou z nejrespektovanějších novinářek 20. století a myslím, že Carolinina kniha dobře vystihuje její bohatý a komplexní život," míní Andersonová.