Cavalerové se po delší pauze vrátili ke spolupráci a 24. března vydali debutové album s názvem Inflikted. Nahrávka vznikla v Undercity Studios v Los Angeles a podíleli se na ní například Logan Mader, Lucas Banker nebo Rex Brown.

Jako první singl z alba byla vybrána skladba Sanctuary a kapela pro ni natáčela videoklip ve Francii. Skladby Sanctuary a Inflikted nabízí kapela ke stažení na svých oficiálních stránkách.

Bratři Cavalerové zformovali v roce 1984 v Brazílii metalovou Sepulturu a proslavili se především v polovině devadesátých let, kdy se kapela těšila mediálnímu zájmu, který je v rámci jejich žánru velmi neobvyklý. Max Cavalera ale Sepulturu záhy opustil a popularita šla prudce dolů, i když skupina nezanikla. Jejich nejznámější skladbou je dodnes Roots Bloody Roots z roku 1996.

Britští Judas Priest patřili ke vzorům původní Sepultury. V 70. a 80. letech spoludefinovali pojem heavy metal.

Dali se dohromady už v roce 1970 a o čtyří roky později se k ní připojil i zpěvák Rob Halford. Generační souputníci slavných Black Sabbath či Deep Purple se pak proslavili deskami jako Sad Wings of Destiny, Sin After Sin, Stained Class, British Steel a Painkiller. Notoricky známá je zejména písnička Breaking The Law.