Jste pokládána za jeden z nejkrásnějších hlasů světa zejména v rolích z ruských oper. Má ruská hudba rozhodující vliv na váš umělecký život?

Ruská hudba je jenom jedním z proudů, které mě ovlivnily. Popravdě řečeno, můj operní repertoár v ruské literatuře je poměrně úzký. O to více se věnuji ruským písním a romancím, které miluji. Mou velkou láskou je ale taky hudba francouzská a italská.

Ztvárnila jste Tosku, Madam Butterfly, Manon Lescaut nebo Aidu na nejvýznamnějších scénách světa. Jste v těchto rolích šťastná?

Snad každý pěvec musí mít rád role z italských oper. Italský jazyk je jako stvořený pro hudbu a hudební styl tomu odpovídá. Vedle rolí, o nichž jste mluvil, se například cítím výborně jako Norma.

 Těšíte se do Prahy?

Před lety jsem se tu objevila na recitálu Pražského jara a ještě dřív jako host společně se Sverdlovskou operou v roli Taťjany a Madame Butterfly. O to víc se teď těším na návrat do města s nesmírně vysokou kvalitou kulturního života. Český národ má opravdu co nabídnout ve skladatelích, pěvcích i instrumentalistech. Moc se na Pražský podzim těším.