Poprvé se v novinách objevil 19. června 1978, později pronikl do knihy, dokonce i do televize a na plátna kin. V Právu vychází už šestnáct let.

Davis se nechal inspirovat u rodičů na farmě, kde chovali kočky

Jeho duchovní otec se narodil 28. července 1945 v americkém Fairmountu v Indianě a vyrůstal na malé farmě, kde rodiče chovali až 25 koček.

Davis tak měl pro svého Garfielda a jeho povedené kousky spoustu inspirace. Ale jen na čas, než se oženil. Jeho první manželka totiž byla na kočky alergická. Doma měli jen psa, což ale byl další podnět, jak detailně studovat chování zvířat, které tak často připomínalo reakce lidí, jen bez větší kontroly a přetvářky.

Davis má na Garfielda vlastní produkční firmu, která zaměstnává desítky lidí. Sám autor kdysi začínal skromně jako karikaturista a prací pro reklamní agentury.

Garfield je zapsaný v Guinnessově knize rekordů

Dnes jeho kocour slaví triumfy a denně se po celém světě nad jeho kousky baví milióny čtenářů v 2400 různých novinách. Ne náhodou proto byla v Guinnessově knize rekordů tato postavička vyhlášena za nejčastěji publikovaného hrdinu komiksových příběhů.

Jim Davis založil i Garfieldovu nadaci (Professor Garfield Foundation) na podporu dětské gramotnosti a její webové stránky www.professorgarfield.org určitě stojí za zhlédnutí.