„Staroměstskou radnici jsem zvolil proto, že jsem chtěl ten nejlepší prostor. Vystavovat budu devadesát fotografií, což je maximum. Víc se do tohoto prostoru bohužel nevejde,“ řekl Právu Adolf Zika.

Získal několik ocenění včetně Czech Press Photo

Držitel řady cen včetně Czech Press Photo fotografuje na klasický černobílý materiál. „Své fotky digitálně zásadně neupravuju a zvětšuju je tradiční cestou. A jsem pyšný, že z fotek není cítit computer,“ dodal.

Speciálně k výstavě vydá v omezeném nákladu sérii autorských reprodukcí. Před půl rokem uvedl Zika svůj dokument o světoznámém fotografovi Jan Saudek – V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu.

Natáčí dokument o závodu 24 hodin Le Mans

Nyní natáčí dokument o vyhlášeném automobilovém závodu 24 hodin Le Mans. „Třikrát jsem ho už fotil, úplně mě chytl za srdce. Rozhodl jsem se, že o tom natočíme dokument. Podařilo se mi získat licence pro Česko i Slovensko,“ říká Zika, který bude na filmu spolupracovat se známým fotografem Formule 1 Jiřím Křenkem.

O francouzském závodě, v jehož historii zemřelo na 100 závodníků, byl v roce 1971 natočen film Le Mans. Hlavní roli hrál Steve McQueen.