Helen Zahavi: Hříšný víkend

Hříšný víkend, novela, se kterou Helen Zahavi debutovala, je knihou, která okamžitě po svém vydání naplnila titulky většiny novin a časopisů. Příběh samotářské dívky Belly zaujme detailní odpovědí, jak se z oběti násilí stane kat, aniž by kdykoli předtím měla k něčemu podobnému sklony.

Kniha je šokující a jejím znamením je Bella, ponížená a rozhněvaná představitelka ženy, ve které prožitý útisk exploduje a následně ji vychyluje z dráhy prostého občana. Už tak drsný děj knihy navíc Helen Zahavi okořeňuje slovním projevem své knižní „hrdinky".

Millennium Publishing, překlad Iva Pekárková, 236 str., váz., 279 Kč

 

Paulo Coelho: Výzvy - Diář 2009

Diář na rok 2009, který přináší na každý týden inspirativní výroky z pera alchymisty slova Paula Coelha, v nichž autor svým osobitým stylem komentuje lidské radosti i strázně a přináší povzbuzení a útěchu všem, kdo hledají svůj vlastní způsob, jak nejlépe porozumět životu.

Knižní klub, 264 str., 259 Kč

 

Aran Shetterly: El Americano

Skutečný příběh Williama Morgana, Američana, který v devětadvaceti letech odjel z Toleda v Ohiu do kubánské džungle, aby se připojil k revolucionářům v boji za svržení zkorumpovaného kubánského prezidenta Fulgencia Batisty.

Ti byli zpočátku vůči blonďatému modrookému Američanovi nedůvěřiví, ale brzy se dostal do jedné z čelních pozic Castrovy armády. Když však po vítězství revoluce pochopil, že Castro nemá v úmyslu nastolit demokracii, obrátil se proti němu a roku 1961 byl na jeho rozkaz jako „imperialistický agent“ popraven….

Jota, 296 str., váz., 298 Kč

 

Anton Rippon: Hitlerova olympiáda

V Hitlerově olympiádě podává Anton Rippon příběh těchto pozoruhodných her, prvních, které otevřeně využily olympijských slavností pro politické účely.

Jeho líčení hovoří o tom, jak počátkem 30. let 20. století ovlivnil vzestup nacistů německé sportovce a sportovkyně. A odhaluje, jak zbytek světa umožnil, aby se berlínská olympiáda uskutečnila, přestože bylo známo, že nacistické Německo je policejním státem.

BBart, překlad Jaroslav Hrbek, 248 str., váz., 399 Kč

 

Ota Hofman: Návštěvníci

Kniha vznikla na základě scénáře televizního rodinného sci-fi seriálu z roku 1984.

Píše se rok 2484 a počítač CML (Centrální Mozek Lidstva) signalizuje přelet neznámého tělesa, které může mít pro Zemi katastrofální následky. Jedinou možní záchrany se zdá velký učenec 20. století Adam Bernau, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů. A tak je vyslána expedice „Návštěvníci" do technického pravěku dvacátého století...

Albatros, 224 str., váz., 189 Kč