Film spojuje komické talenty Bena Stillera, Jacka Blacka a Roberta Downeyho Jr. Původně měl s nimi hrát i populární Owen Wilson, ale před časem se psychicky zhroutil a účast na projektu pak zrušil.

Tropic Thunder je parodií na v Americe velmi rozšířený žánr hrdinských válečných velkofilmů. Skupina rozmazlených herců se během natáčení jednoho takového snímku nešťastnou náhodou dostane na území, kde skutečně probíhá válka, a tam jim jde o život, protože jsou logicky považováni za "zlé Američany".

Robert Downey Jr. ve filmu hraje typickou postavu válečných filmů - věčně řvoucího černošského seržanta. Musel kvůli tomu podstoupit složitou proceduru v maskérně a soudě podle traileru se podařila - je z něj téměř stoprocentní Afroameričan. "Jestli se to podaří, mohl by to být ten typ rolí, jaké dělal před 35 lety Peter Sellers. Jestli se to nepodaří, tak míříme do pekel," poznamenal Downey ke své roli.

Ben Stiller, který je také scénáristou, režisérem a producentem filmu, uvedl, že záměrem nebylo dělat si legraci z Afroamerčanů, ale spíše z hollywoodských herců. "Nemám ponětí, jak na to lidé budou reagovat," uvedl, ale podle jeho zkušeností z testovacího promítání se to prý černošskému publiku líbilo.

V srpnu má Tropic Thunder premiéru v Americe, do Česka dorazí podle Unie filmových distributorů 25. září.