Dan Bárta: Animage

Studiovky s podpisem Dana Bárty jsou vždy očekávány s nadějemi, ne jinak tomu bylo i v případě Animage, které navazuje na předchozí zpěvákovu tvorbu s kapelou Illustratosphere.

Na desku se vešlo čtrnáct nových skladeb, z nichž je část zpívaná anglicky a zbytek česky. Všechny texty má na svědomí sám interpret, i když u těch anglických si přizval na pomoc Alexe Limburga a Tima Gillman-Ševčíka. Hudbu mají spolu s Bártou na svědomí Filip Jelínek a Robert Balzar.

Sony/BMG

 

Donna Summer: Crayons

Disko hvězda osmdesátých let Donna Summer se vrací po neskutečných sedmnácti letech zpět na scénu. I když už jí táhne na šedesátku, dokazuje, že ví, která bije a jak se dneska hraje. A že si věří dokázala hlavně tím, že se na albu podílela jak autorky tak producentsky.

Bez spolupracovníků by to ovšem nešlo a Donna se zaštítila opravdovou špičkou - J. R. Rotem, Lester Mendez či Greg Kurstin. Písní The Queen is Back ukázala, že jí nechybí smysl pro humor, utahuje si v ní sama ze sebe i ze svého dávného titulu Královna diska.

Sony/BMG

 

Žlutý pes: Mellow Yellow

Skupina Žlutý pes se po krátké odmlce vrací na koncertní pódia s novým albem, které se jmenuje Mellow Yellow. Je věnováno památce Franty Kotvy a pro kapelu znamená návrat ke kořenům.

Sbírka dvanácti bluesových hitů od nejznámějších světových autorů nese nezaměnitelný Hejmův rukopis v českých textech a jména předních českých bluesmanů na seznamu hostů.

Sony/BMG

 

Usher: Here I Stand

Americký r&b interpret si na sebe upletl bič, když na MTV pustil klip k singlu Love In This Club. Nadšené publikum se okamžitě začalo shánět po albu Here I Stand, ze kterého singl pocházel. Nakonec nezbylo než desku pustit o pár týdnů dřív.

Rozhodně nic neponechal náhodě a obklopil se osvědčenými producenty - Dre & Vidal, Stewart & Nash, Danja, Stargate atd. Novou verzi Love In The This Club Part II nazpíval s Beyoncé a Lil Wayneovou.

Sony/BMG

 

Victoria: Velvet

R´n ´b zpěvačka česko-jihoafrického původu Victoria vstoupila do podvědomí posluchačů hitem Cry a coververzí Hotelu California. Nyní přichází se svou druhou desku, kterou natočila ve Skandinávii pod dohledem producentů Patricka Lorentzona, Tima Mc Ewana a R. Löfgrena (Sugababyes, Britney Spears).

Victoria vyzrála i autorsky.Texty i některé skladby pocházejí totiž z její pera. Na albu najdete i videoklip Boneshakin Hot, který jste již mohli vidět v televizních hitparádách.

Universal Music