Pollack získal v roce 1986 dva Oscary za Vzpomínky na Afriku, v němž hráli Robert Redford a Meryl Streepová. Natočil řadu dalších úspěšných filmů, jako je thriller Tři dny kondora opět s Redfordem, drama Koně se také střílejí s Jane Fondovou, komedii Tootsie s Dustinem Hoffmanem či romantický snímek Takoví jsme byli s Redfordem a Barbrou Streisandovou.

Za filmy Tootsie a Koně se přece střílejí byl nominován na Oscara za režii, ale uspěl až jen se Vzpomínkami na Afriku. S hvězdou tohoto filmu Robertem Redfordem také spolupracoval nejčastěji, režíroval ho celkem v sedmi filmech.

Pracoval s těmi, co měl rád

Ačkoliv byl Pollack hlavně v 70. letech takřka Redfordovým dvorním režisérem, úspěchy sklízel i při obsazování dalších hvězd. Avšak ne vždy je obdivoval tak jako Redforda. "Vzdal bych se jí, kdybych získal zpět devět měsíců života, které jsem musel strávit při natáčení s Dustinem Hoffmanem," řekl údajně při přebírání jedné z cen za film Tootsie.

Říkal, že natáčí filmy jen s lidmi, které má rád: "Rozhodnutí, že natočím film, se váže na to, jestli budu moci s lidmi, s nimiž budu pracovat, příští dva roky obědvat."

Naposledy režíroval v roce 2005 thriller Tlumočnice a dokument Sketches of Frank Gehry (Skeče Franka Gehryho) o známém architektovi.

Sydney Pollack za kamerou v roce 1981:. Sydney Pollack za kamerou v roce 1981foto: Reuters

Často se objevoval jako herec ve filmech svých kolegů, například loni ve snímku Michael Clayton, v Eyes Wide Shut/Spalující touze Stanlyeho Kubricka nebo v Hráči Roberta Altmana.

Zaměřoval se na hvězdná obsazení

Jako producent i jako režisér se zaměřoval především na filmy s hvězdným obsazením. V posledních letech ale produkoval řadu nezávislých snímků. Založil s kolegou režisérem Anthonym Minghellou produkční společnost Mirage Enterprises, která stála například za Minghellovým Návratem do Cold Mountain.

O Pollackově nemoci se začalo mluvit loni v srpnu, kdy se vzdal ze zdravotních důvodů natáčení filmu pro televizi HBO.