"Že se psaním budu asi živit, jsem pochopil v roce 2000, kdy jsem dal výpověď v zaměstnání," říká Šabach, který dnes patří k nejpopulárnějším českým autorům a  je jedním z mála, který se literaturou skutečně živí.

Z toho, že se o něm studenti učí k maturitě, ale moc velkou radost neměl. "Já ani nevím, že se o mně učí, když já chodil do školy, tak se vo mně neučilo," opáčil.

Za hvězdu české literatury považuje Šabach Jaroslava Haška. "Švejk je moje bible, ale každýmu se to líbit nemusí...," míní autor, který neskrývá ani jisté sympatie k Michalu Vieweghovi, kterého prý má rád "přiměřeně".

Ačkoliv podle jeho příběhů bylo natočeno několik filmů, nikdy se osobně nepustil do scénáře. "Pořád tvrdím, že to neumím, ale možná že se o to jednou pokusím," říká. Se způsobem, jakým píše scenárista Petr Jarchovský je ale velmi spokojen a líbí se mu i nový film U mě dobrý, který vznikal podle jeho povídek.

Šabach: Samozřejmě, že hovno hoří 


Asi čtyřikrát za sebou se čtenáři Šabacha ptali, jestli "hovno hoří", což je název jedné z jeho nejpopulárnějších knížek. "Samozřejmě, že ano," odpověděl.
 
Prozradil také, že momentálně je v polovině s novou knížkou, kterou chce odevzdat nakladateli na podzim. Pracovní název zní Škoda lásky. Začínajícím autorům, kteří se ho ptali, jak mají prorazit, udělil následující radu: pište líp než já a leštěte kliky.