Hudební příběh o životě hvězdy akčních filmů narozené v Hongkongu ponese název Bruce Lee: Cesta na západ. Jeho uvedení se podle producentů chystá na léta 2010 nebo 2011. Hlavního hrdinu doprovodí na cestě za životním úspěchem četné postavy z čínské mytologie a Opičí král, vládce bojovníků, který se stane Leeovým božským ochráncem. Představením se budou prolínat bojové scény, čínská opera, moderní tance a popová hudba. Jméno představitele hlavní role není doposud známo.

Na rok 2010 je plánována i premiéra muzikálu, jehož námětem budou osudy prvního černošského prezidenta Jihoafrické republiky. Scénář bude částečně vycházet z připravovaných pamětí Mandelovy dcery Zindzi. Ta se nechala inspirovat vzpomínkami na své mládí a na dobu, kdy v JAR vládl tvrdý rasistický režim, který jejího otce dlouhá léta věznil.

Bruce Lee vyrostl v Hongkongu a od 13 let studoval bojová umění. Později se přestěhoval do Spojených států, kde se uvedl rolí sluhy Kata v seriálu Green Hornet. Zemřel předčasně, v pouhých 32 letech, zřejmě na krvácení do mozku. Filmy Cesta draka a Pěst plná hněvu patří mezi nejlepší filmy, které inspirovaly dálněvýchodní bojové techniky.

Nelson Mandela strávil kvůli svým aktivitám proti apartheidu 27 let ve vězení. V roce 1994 se stal prvním černošským prezidentem Jihoafrické republiky. Je nositelem Nobelovy ceny za mír. Od roku 1999, kdy opustil úřad prezidenta, se snaží bojovat s analfabetismem, chudobou a nemocí AIDS v Africe.