Na album Dig!!! Lazarus Dig!!!, se padesátiletý Cave vrací k baladickému pojetí, jaké bylo vlastní jeho tvorbě v novém tisíciletí a potvrzuje že drsný Grinderman byl jen odbočkou. Bouřlivák, který býval označován díky divoké hudbě i divokému životnímu stylu v osmdesátých letech, za poslední rockovou hvězdu, přičemž se všichni obávali, že životní tempo a drogové excesy se mu nepodaří zvládnout, se v posledních letech zklidnil.

Na turné pochopitelně zazní písně z poslední desky inspirované biblickým příběhem zmrtvýchvstání Lazara, která potvrdila, že Cave je zralý tvůrce, jenž si udržuje své kvality, ovšem nic jiskrně překvapivého nenabídla. Cave  na koncertě podle pořádající koncertní agentury 10:15 přinese průřez celou svou kariérou. Zazní i syrová pocta blues Tupelo z druhého alba a chybět nebudou ani hity Deanna, The Ship Song nebo dokonce Mercy Seat.

Cave se naposledy představil v Praze před dvěma lety v komorním programu. S kapelou vystoupení v republice naposled před třemi lety na festivalu Love Planet v Táboře. Před Cavem vystoupí Ed Kuepper & Jeffrey Wegener.