Neil Diamond: Home Before Dark

Zpěvák a skladatel Nail Diamon, který na scéně působí již od šedesátých let, přichází po třech letech s novinkou Home Before Dark, na kterou zařadil dvanáct písní. Jako producenta si vybral Ricka Rubina, který je znám ze spolupráce s Metalicou, nebo na American Series s Johnnym Cashem.

Ke písni Another Day (That Time Forgot) si pozval Natali Mainesovou z Dixie Chicks a vznikl nádherný duet.

Sony/BMG

Ruslana: Amazonka

Ukrajinská zpěvačka Ruslana, na sebe upozornila vítězstvím v Eurosongu v roce 2004. Se svým hitem Wild Dances bourala ve stejném roce hitparády.

Nové album nese název Amazonka a z větší části je v ukrajinštině. Ruslaně na desce vypomohlo mnoho hvězdných kolegů, mezi kterými nechěl Missy Elliot nebo T-Pain, se kterým Ruslana nazpívala skladbu Moon Of Dream, která byla zvolena jako pilotní singl.

EMI/Virgin

Death Cab for Cutie: Narrow Stairs

Americký kvartet Death Cab For Cutie, vedený uznávaným hudebníkem Benem Gibbardem, si po téměř deseti letech existence, teprve svým posledním albem Plans, získal renomé respektované alternativní kapely.

Jejich letošní novinka Narrow Stairs má však ještě větší ambice. Pilotním singlem k albu je v originále sedm minut dlouhý opus I Will Possess Your Heart.

Warner Music

Ilona Csáková: Ilona Csáková

Ilona Csáková se nechala zaměstnat muzikály a koncertní činností natolik, že na její album si fanoušci museli počkat sedm let. A názvem alba se neobtěžovala a tak se novinka jmenuje stejně jako ona.

Zařadila na něj mimojité i skladbu Chlapi takoví nejsou, kterou již prověřila rádia, a coververzi písně Kočky od skupiny Nerez, s níž nedávno soutěžila v TV pořadu Souboj hitů.

EMI/Virgin

Sara Bareillesová: Little Voice

Mladičká Sara Bareillesová je nadějná americká písničkářka, která na sebe v loni upozornila singlem Love Song. Největší ohlas sklidila Sara u fanoušků Norah Jones nebo Sheryl Crow, ale její hudba jde ještě mnohem dál do oblastí soulu, popu a rocku.

Pod novým albem Little Voice jsou podepsáni producenti Eric Rosse a Christopher H. Willing.

Sony/BMG