"S penězi od Prahy to vypadá následovně - jsou definitivně přislíbeny, ale smlouva někde leží a ještě není podepsána,“ uvedla Svobodová a dodala: "Byli jsme ujištěni, že s částkou můžeme počítat, že jen administrativní zdržení způsobilo to, že smlouva není podepsána.“

Svobodobvá uvedla že příspěvek od města činí devět miliónů korun, což přestavuje zhruba 12 procent rozpočtu.

Pražské jaro je tak další organizací, která doplácí na jednání pražského magistrátu a jeho kulturního výboru, který není schopen včas rozhodnout o grantech a dlouhodobých podporách. Nejvýznamnější tuzemský hudební festival po celou svou dlouho existenci začíná vždy 12. května. Stejná situace přitom nastala už loni.

Divadla v nejistotě 

Vleklé potíže magistrátu s udílením grantů a podpor uvedly do problémů několik pražských divadel - mj. Divadlo v Celetné, Divadlo bratří Formanů, Alfred ve dvoře a Archa.

Největší problémy zažívá festivalu Tanec Praha, který doplatil i na fakt, že výbor pro kulturu nerespektoval návrh grantové komice a navrženou částku snížil na desetinu. Uvedla to pro Novinky ředitelka festivalu Tanec Praha Marta Lajnerová.

Výbor pro kulturu neřídil doporučením grantové komise dát na festival tři milióny. Radní Ivan Bednář navrhl tři sta tisíc, které výbor odhlasoval a k návrhu se přiklonil i předseda grantové komise.

Proti kulturní politice magistrátu na konci dubna protestovali nespokojení herci pražských divadel.