Madonna: Hard Candy

Madonna se vrací na scénu s vydáním svého jedenáctého alba Hard Candy.
Ani tentokrát neponechala známá perfekcionistka nic náhodě a obklopila se týmem  producentů - Timbaland, Justin Timberlake, Pharrell Williams. Recenze zde

Warner Music

 

Def Leppard: Songs from the Sparkle Lounge

Hardrocková legenda Def Leppard, která nejvíce zářila v 80. a 90. letech minulého století se po šesti letech vrací s novou studiovou deskou Songs from the Sparkle Lounge.

Pánové si možná řekli, že dobré věci se mají opakovat a tak se vrátili k producentovi Robertovi Langovi. Ten na oplátku zařídil překvapivou fůzi s country zpěvákem Timem McGrawanem, s kterým nazpívali songu Nine Lives.

Příznivce nepochybně potěší zpráva, že Def Leppard zahrají na červnovém festivalu Masters Of Rock.

Universal Music

 

Portishead: Third

Truchlivé bristolské trio o sobě nechává vědět jen velice zřídka, na jejich třetí desku, kterou nazvali, aby se to nepletlo, Third si fanoušci museli počkat neskutečných deset let.

Albu předcházel singl Machine Gun, který naznačuje, kam se kapela ubírá - Portishead jsou ještě temnější než dříve, skladby mají až apokalyptický náboj a všemu dominuje nádherně emotivní vokál Beth Gibbons.

Universal Music

 

Mudcrutch: Mudcrutch

Skupina Mudcrutch je reunionem projektu Toma Pettyho, který předcházel jeho slavné doprovodné kapele Heardbreakers. Počátky Mudcrutch sahají až někdy k roku 1970.

Ale teprve po více než 35 letech uzrál čas na debutové album, na kterém se nachází jak nové písně od Toma Pettyho, tak i upravené skladby z původního repertoáru Mudcrutch a zároveň klasické rock and rollové pecky.

Warner Music

 

The Kooks: Konk

Kapela The Kooks pochází z Brightonu a především od vydání singlu Naïve jsou považováni za jeden z největších objevů Velké Británie posledních let.

Novou desku na trh uvádí pilotní singl Always Where I Need To Be. Desku producentsky opět zaštítil Američan Tony Hoffer, který stál i u zrodu jejich debutu, ale je podepsán například i pod alby Becka, Air nebo The Fratellis. Deska také vychází v limitované edici doplněné o disk Rak, který obsahuje sedm nových skladeb, včetně alternativní verze písně See The Sun.

EMI