Dá se očekávat, že film, který se natáčel loni v New Yorku, stejně jako seriál opět "nastaví zrcadlo" povrchní a citově vyprahlé americké vyšší střední třídě, která vymetá luxusní večírky, na něž by se divačky a možná i diváci z celého světa tak rádi dostali.

Představitelky hlavních rolí zůstávají stejné jako v seriálu: Sarah Jessica Parkerová, Kim Cattrallová, Kristin Davisová a Cynthia Nixonová. Nechybí ani Carriin "úžasný" přítel Chris Noth.

Asistentku novinářky Carrie si zahrála zpěvačka a herečka Jennifer Hudsonová, která loni dostala Oscara za strhující výkon ve vedlejší roli muzikálu Dreamgirls. Předtím se proslavila se v americké verzi Superstar (American Idol).

Seriál Sex ve městě patřil k nejúspěšnějším v historii. Do roku 2004, kdy se v USA přestal vysílat, získal mnoho ocenění, mezi nimi několik Emmy a Zlatých globů.

Soundtrack by mohl být trhák

Současně s premiérou filmu vyjde i pozoruhodný soundtrack, jenž má potenciál stát se trhákem, a to nejen po stránce komerční. Vznikl pod vedením producenta Salaama Remiho (pomohl např. kariéře superúspěšné Amy Winehouse), který pro něj napsal i úvodní píseň Labels of Love.

Ze zpěvaček na něm spolupracovaly např. nejnovější britská hvězda Duffy, dále Jennifer Hudson, India.Arie či Fergie. Joss Stone si vystřihla duet s americkou soulovou legendou Alem Greenem. Tracklist doplňují starší skladby např. od Aerosmith, v remixované podobě je zastoupena i Nina Simone.