OTK: Okolo

Pražská kapela OTK, která se drží na špici alternativní hudební scény už patnáct let, připravila do pěti letech čekání novu studiovou desku nazvanou Okolo. Novinka navazuje na zatím poslední Sona a Kuva.

Co tedy můžeme čekat? V propagační textu vydavatelství se píše: “OTK se tentokrát spustili až k zemskýmu jádru, ochlazenýmu miliardama hvězd noční oblohy. A jedna věc je jistá: pro tuhle desku neexistuje žádný trefný přirovnání.”

Silver Rocke
t

 

Terne Čhave: More, Love!

Therne Čhave je romsko-gadžovská kapela, v jejíž hudbě můžeme slyšet vedle romských melodií taky rock, latinu a taneční rytmy.

Na jejich novém albu More, Love! (dá se číst anglicky i romsky...).vedle houslí a akordeonu uslyšíte i elektrickou kytaru a sampler. Se svým stylem si ale hlavu nelámou a když začnou hrát, tak ani vám na podobné úvahy nezbude čas - většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu.

Indies

 

Steve Reich: Daniel Variations

Hudební skladatel Steve Reich patří mezi nejznámější představitele minimalismu. Na jeho novém albu najdete dvě kompozice: Daniel Variations a Variations For Vibes, Pianos and Strings.

První nahraná Los Angeleským orchestrem s dirigentem Grantem Gershonem je tributem zavražděnému reportérovi Danielu Pearlovi na Wall Street. Druhá kompozice, kterou nahrál Londýnský orchestr po vedením Alana Piersona, byla původně složena pro novou hru choreografa Akrama Khana.

Warner Music

 

Svěrák & Uhlíř: Hity A Skorohity

Legendární autorská dvojice Zdeněk Svěrák / Jaroslav Uhlíř přichází s kompilací zaměřenou především na starší generaci.

Vedle pohádkových songů album obsahuje i řadu hitů, které S+U napsali kdysi pro jiné umělce jako například Jiřího Schellingera, Hanu Zagorovou, Janu Kratochvílovou nebo Karla Gotta či Lucii Bílou.

Nebudu chybět zlidovělé písně Z OPBH na LVT, Severní vítr, Holubí dům, Elektrický valčík, Já si létám i titulní hit z Vratných lahví - Ani k stáru.

Universal Music

 

One Night Only: Started a Fire

One Night Only je čtyřčlenná partička teprve sedmnáctiletých kluků ze severní Anglie, která nedávno zaujala Velkou Británii. Říká se o nich, že to jsou takoví U2 pro náctileté.

Jejichž debutové album Started a Fire totiž produkoval Steve Lillywhite, známý jako producent téměř všech desek U2. První singl se jmenuje Just For Tonight.

Universal Music