Televize Prima začala uvažovat o posunutí zpráv na sedmou už v březnu. Sledovanost jí v poslední době klesala až pod hranici půl miliónu diváků, což je téměř polovina sledovanosti z doby, kdy zprávy začínaly v sedm.

Zprávu o posunu oznámil v pátek ředitel televize Marek Singer. Změna prý vyplynula z diváckého průzkumu. "Lidem se naše zpravodajství líbí, pouze měli připomínku k vysílání času. Divákům více vyhovuje čas 18:55," řekl Singer. V současné době se na zpravodajství dívá kolem 400 000 diváků.

"Nepřipadám si jako vítěz, ale o fiasku mluvit nejde," řekl šéfredaktor zpravodajství Pavel Zuna.

Konkurence strach nemá

Nova si je jistá svými diváky. „Jsme rádi, že diváci zachovali věrnost Televizním novinám Novy a dobře rozumíme rozhodnutí Primy vrátit zprávy na původní čas,“ řekla v pátek Právu mluvčí Novy Veronika Šmitková.

Česká televize si myslí, že se jí Prima bojí a má z ČT strach. „Jinak by měli odvahu vyjet přesně ve 19 hodin a nezačínali by o pět minut dříve než Události. Zřejmě se poučili při boji s Novou,“ sdělil Právu mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Podotkl, že Události mají jiný úkol než informačně zábavné zprávy komerční Primy. „Diváci kladou na naše zpravodajství jiné požadavky včetně serioznosti. Nejsme v konkurenčním boji. Nic měnit nebudeme a nebojíme se,“ dodal Šticha.

Když Prima na začátku února poprvé odvysílala své zprávy od 19:30 s novou moderátorskou dvojicí Pavel Zuna - Mirka Čejková, přilákala úctyhodných 1,43 miliónu diváků. Během týdne se však sledovanost zhoršila o padesát procent . Pozvolný pád pokračoval i v dalších týdnech a v úterý 11. března se na zprávy Primy dívalo méně než půl miliónu lidí.

Na únorovém posun zpráv na půl osmé vydělala Česká televize, která tak dostala "monopol" na čas v 19:00. Sledovanost jejích zpráv stoupla.

Prima také oznámila, že pořad Milionář bude začínat v 18 hodin a v 19:30 poběží americký seriál Přátelé.