Deska Monkey Business se stala albem roku v žánru pop a dance. Leila Geislerová, Roman Holý a Pavel Mrázek byli za svou výtvarnou práci oceněni v kategorii Obal roku a videoklip k písničce Kit Bike se stal nejlepším ve své kategorii.

Matěj Ruppert po převzetí cen poděkoval manažerovi kapely, autorům videoklipu i Leile Geislerové, která prý stihla obal desky "v šibeničním termínu."

Skupinou roku se podle hlasování hudebních akademiků stali Chinaski, zpěvačkou Aneta Langerová a objevem Markéta Irglová. Nejlepší rockovou desku vydali Sunshine v podobě nahrávky Dreamer, písní roku jsou Pěšáci od Tata Bojs, DVD roku zase sbírka klipů k albu Strážce plamene od Petra Hapky a Michala Horáčka. Událostí roku se stal festival Rock for People, který se loni přestěhoval z Českého Brodu do Hradce Králové.

Petr Janda s Michalem Horáčkem:. Petr Janda s Michalem Horáčkemfoto: Právo/Petr Hloušek

Nejlepší zvukovou nahrávkou je Sváteční, album Čechomoru, a cenu prezidenta Akademie populární hudby obdržel projekt Tříkrálová sbírka. Šestnáctým obyvatelem Síně slávy je podle akademiků zpěvák Karel Černoch, který loni v prosinci podlehl nádorovému onemocnění. Televizní diváci si za osobnost roku zvolili Anetu Langerovou.

Dva elektrikáři na pódiu

Ceremoniál zahájili Wanastowi vjecy svou letitou rockovou vypalovačkou Tak mi to teda nandej. V průběhu večera zazpívali také Karel Gott, Lucie Bílá, Petr Kolář, Ivan Tásler, Čechomor, Tři sestry, Aneta Langerová a další.

Jako moderátor se představil Richard Krajčo, který s humorem poděkoval např. hudebním kritikům za to, že zvládli vyslechnout úplně všechny desky, které vyšly. Karla Gotta pak poněkud uzemnil vtípky o jeho věku, ale vzápětí si s ním zanotoval, že jsou oba elektrikáři.

Na pódium pozval také Michala Kocába, který už poněkolikáté veřejnost ujistil, že Pražský výběr se tak úplně nerozpadl a že všechny problémy pocházejí z nedostatku času. Po všech ostrých slovních přestřelkách mezi Kocábem, Michalem Pavlíčkem a Vilémem Čokem už tomu ale jen málokdo věří.

Anděl Allianz 2007: nominace a vítězové (tučně)
Skupina
Chinaski
Sunshine
Vypsaná fixa
Objev
Irglová Markéta
Le Monde
Mandrage
Album pop
Bílá Lucie - Woman
Chinaski - 07
Monkey Business - Objects of Desire and Other Complications
Album rock
Sunshine - Dreamer
Tři sestry - Mydlovary
Vypsaná fixa - Fenomén
Zpěvačka
Bílá Lucie
Farná Ewa
Langerová Aneta
Zpěvák
Hrůza Michal
Kolář Petr
Ruppert Matěj
Skladba
Chinaski - Zadarmo
Landa Daniel - Touha
Tata Bojs - Pěšáci
DVD
Hapka, Horáček - Strážce plamene v obrazech
Radůza - Půjdu kam chci
Wohnout - Ahoj dědo aneb co tebe čeká, nás zatím nečeká
Událost
Festival Colours of Ostrava
Kryštof - Akustik Best of Tour
Rock for People
Videoklip
Kryštof - Plán
Monkey Business - Kit Bike
Tata Bojs - Pěšáci
Zvuková nahrávka
Čechomor - Sváteční
Monkey Business - Objects of Desire and Other Complications
Sunshine - Dreamer
Tata Bojs - Kluci kde ste?
Obal
Aneta Langerová - Dotyk
Monkey Business - Objects of Desire and Other Complications
Vypsaná fixa - Fenomén