Charlotte Chandlerová: Ingrid

Charlotte Chandlerová vycházela při psaní této zasvěcené biografie z dlouhých rozhovorů, jež s Ingrid Bergmanovou vedla v rozmezí řady let, a líčí události z jejího pohledu. Vykresluje tak obraz složité a fascinující ženy, která svůj život žila naplno.

Ingrid Bergmanová byla jednou z největších a nejslavnějších filmových hvězd zlaté éry Hollywoodu – dokud se nestala jednou nejkontroverznějších osobností a hrozilo, že její kariéru ukončí mezinárodní skandál. Hrála v několika snímcích, jež jsou dnes pokládány za filmovou klasiku. Po jejím boku se objevili slavní herci formátu Humphreyho Bogarta, Caryho Granta či Gregoryho Pecka.

BBart, překlad Eva Křístková, 336 str., váz., 299 Kč

Matthew Skelton: Dračí kniha

Thriller Dračí kniha svým tématem připomíná bestseller Dana Browna Šifra mistra Leonarda. V oddělení vzácných tisků oxfordské univerzitní knihovny se skrývá prazvláštní kniha. Je plná prázdných stránek, a přitom je drahocennější než všechny ostatní. Je neúplná, a přitom jsou nejváženější vědci ochotni podniknout cokoli, jen aby ji dostali do rukou. Jenže kniha si svého majitele vybírá sama; a když si vybere, málem to stojí život jednoho kluka. Nebo snad dva? Jenže ty dva dělí půl tisíciletí... a spojuje je to nejpodivnější tajemství ze všech.

Mladá fronta, 352 str., váz., 369 Kč

Sven Hassel: Gestapo

Sven Hassel, jeden z nejpopulárnějších světových autorů, s otřesnou autentičností a nelítostnou působivostí, vypráví příběh, který již nelze zapomenout.

Román Gestapo nabízí otřesný pohled do týlu druhé světové války, kde se zbabělec stačil proměnit ve statečného, hlupák a vrah ve figuru, která vzbuzuje panický strach, a ten, kdo nemá charakter ale zato dostal do vínku bezostyšnou schopnost plavat ve špinavých vodách, v bezohlednou zrůdu. Všichni se však cítí nevinní, protože přece "pouze" plní rozkazy nadřízených, a jak praví jedna z nejodpornějších postav knihy, "v týhle zemi je zákon, podle kterýho je přemejšlení zakázaný".

Baronet, překlad Jiří Krejčí, 376 str., váz., 229 Kč

David Almond: Skellig

K čemu mají lidé na zádech lopatky, přemýšlí dvanáctiletý Michal. Jsou to pozůstatky křídel z dob, kdy jsme ještě byli ptáci? Anebo jsme byli andělé? A co když andělé žijí mezi námi?

Tyhle otázky Michala napadají, když v polorozpadlé garáži svého nového domova objeví tajemné polomrtvé stvoření – něco mezi člověkem, ptákem a… andělem. Jediný, komu se může se svým objevem svěřit, je jeho nová kamarádka Mína. Společně o Skelliga pečují a Michaelův život se začíná měnit…

Mladá fronta, překlad Veronika Volhejnová, 152 str., váz., 249 Kč

Heather Terrellová: Kukla motýla

Heather Terrellová napsala svižný příběh ztraceného obrazu a třech obdivuhodných osobností: vášnivého malíře, který kvůli obrazu ztratí svou obživu, nadšeného sběratele, který kvůli obrazu zemře a neúnavné právničky, která se odhodlá zahodit svou kariéru, jen aby obraz zachránila.

Ústřední postavou příběhu je Mara Coyneová, aktivní advokátka z Manhattanu, které byl přidělen případ obhajoby jedné prestižní aukční síně před žalobou, že jeden z obrazů, pocházejícího z veřejného prodeje, byl za války ukraden nacisty. Ale stejné dovednosti, které Mara uplatňuje jako advokátka, vyvolají její podezření a ona se začne domnívat, že obžaloba by mohla být oprávněná. Mara, která je lapena do složitého bludiště právních kliček a šokujících zvratů, řeší případ, jenž ji může zajistit skvělou budoucnost nebo ji naprosto zničit.

Metafora, váz., 320 str., 299 Kč