Zaměstnancům firmy zjevně nechybí smysl pro humor, protože v prohlášení pro tisk nevynechali narážku na pověstné spory excentrického Axla Rose s ostatními muzikanty v kapele: "Každý v Americe, kromě kytaristů Slashe a Bucketheada, dostane zdarma plechovku s nápojem".

Zpěvák Axl Rose iniciativu uvítal a vydal na internetu také prohlášení. Je prý překvapený a šťastný, že album Chinese Democracy má podporu Dr. Peppera. S vyloučením kytaristy Bucketheada ale úplně nesouhlasí. Protože na album prý také něco nahrál, Axl se s ním o svou plechovku rád podělí.

Podle zahraničního tisku Axl Rose, který nespolupracuje s žádným členem legendární sestavy Guns n' Roses a přesto používá název této skupiny, utratil na natáčení desky neskutečných 13 miliónů dolarů. Ještě stále není hotová, ale v uplynulých třech letech už na internetu kolovala celá řada více či méně kvalitních nahrávek, které by měly být její součástí.

Album Chinese Democracy je někdy označováno za nejočekávanější desku v dějinách rockové hudby, poslední dobou je to už ale spíše kvůli délce čekání, než kvůli nadějím do alba vkládaných.

Málokdo z fanoušků věří tomu, že by Chinese Democracy mohla překonat geniální velkoalba Use Your UIllusion 1. a 2., ale Axl Rose stále čeří vodu a tu a tam prohlašuje, že to bude skvělé album. A kdy tedy vyjde? Prý už brzy...