Až na konci výstavy se návštěvník dozví, zda pasažér, jehož palubní lístek na něj náhodou vyšel, zkázu Titaniku přežil, nebo zahynul. Podle současných anglických pramenů bylo na palubě 2201 osob.

„Klademe důraz na skutečné události, zdůrazňujeme lidské příběhy,“ sdělil ředitel společnosti Live Nation Robert Porkert. Prohlédnout si lze více než 300 z celkového počtu přes 5 500 vylovených předmětů. Kufřík, pánský cylindr, porcelán s logem elitní společnosti White Star Line. A také třítunový úlomek trupu.

Pohotovostní telegraf, kterým byly do strojovny přenášeny pokyny týkající se rychlosti jízdy je jedním z impozantních exponátů na symbolickém kapitánském můstku..: Pohotovostní telegraf, kterým byly do strojovny přenášeny pokyny týkající se rychlosti jízdy, je jedním z impozantních exponátů na symbolickém kapitánském můstku.foto: Právo/Jan Chmelíček

Návštěvník postupuje od stavby lodi dokumentované autentickými snímky, přes život na palubě až po osudné ztroskotání v noci ze 14. na 15. dubna 1912. Dokumentováno je také úsilí o záchranu předmětů z vraku lodi. Doplněno je videoprojekcí.

Producentem výstavy je společnost RMS Titanic, Inc, která má jako jediná zákonem povolenou možnost vyprošťovat zbytky z Titaniku i části jeho vraku. Má také právo vyzvednuté věci vlastnit. K vraku podnikla sedm expedic.

Kladka člunového jeřábu - v pozadí skutečný kus ledu, připomínající na výstavě teplotu ledovce, do které Titanic v dubnu 1912 narazil..: Kladka člunového jeřábu - v pozadí skutečný kus ledu, připomínající na výstavě teplotu ledovce, do které Titanic v dubnu 1912 narazil.foto: Právo/Jan Chmelíček

Výstavu už vidělo více než 17 miliónů lidí po celém světě, naposledy byla v Budapešti, kde ji zhlédlo na 600 000 lidí. V Brně potrvá do 18. května, pak Titanic odpluje do Prahy.