Stalo se, na světě je debut Vsadil jsem všechno.

Aby předešel nesrovnalostem, osvojil si umělecký pseudonym Boldy. Žádný další kalkul neudělal. Nahrál a nazpíval desku o svém životě, desku čistou a upřímnou, jakou jen člověk přeživší mezní chvíle lidského bytí může realizovat. Prozradil na sebe všechno, nabídl pocity chlapíka, kterému je dost přes třicet a v myšlenkách se vrací zpět.

Boldyho upřímnost je dojemná, nikoli nezdravě sentimentální. Bude samozřejmě narážet na podezření, že si svůj životní příběh vymyslel, bude mu předhazováno, že nedokáže napsat klasickou rádiovou písničku "o ničem". Proč by to ale dělal? V otevřenosti a životních zkušenostech s ním na zdejší hudební scéně může sotva kdo zápolit. On má co říct.

Vsadil jsem všechno je příjemná deska. Zvuk je ošetřen týmem producenta Karla Maříka s péčí starostlivých kmotrů. Instrumentálně nevybočuje z tuzemského průměru, potřebně živoucí jsou pomocné vokální party Athiny Langoské, k životu ji probudí dětský sbor v písničce Proč, aranže jsou prosté a funkční (aby podporovaly zpěvákovu výpověď). Nenajdeme na ní ale jediný hitparádový tip. Pro posluchače je to příjemné, pro vydavatele mrzuté. Boldy ovšem v každém případě překročil Rubikon. Napsal osobní zpověď: to se v české pop music moc nenosí.

Boldy: Vsadil jsem všechno, Universal Music, 48:52