Jarek Nohavica: Ikarus

Nové album Jaromíra Nohavici Ikarus bylo nahráno během ostravských koncertů letos v lednu. Komorní atmosféru nahrávky, která Nohavicovým skladbám tak sluší, doplňují hostující flétna Michala Žáčka či klavír Dalibora Cidlinského.

Mezi patnácti skladbami najdeme mj. Nohavicovu poctu Vladimíru Vysockému (Píseň o příteli), Jiřímu Suchému (Pro Martinu) či téměř lidovou milostnou baladu Ona je na mě zlá, která je ovšem složena na hudbu Ludwiga van Beethovena.

Sony BMG

Ivan Hlas Trio: Láska jako oliva

Hanspaulská legenda Ivan Hlas natočila spolu s Norbi Kovácsem a Olinem Nejezchlebem v Norbiho žižkovském studiu novou desku, která se jmenuje Láska jako oliva.

Na novém CD je třináct skladeb, z nichž dvanáct je zcela nových a zbývající sice již veřejnost zná z koncertů, ale doposud nedošlo k jejich nahrání.

Indies Happy Trails

Dara Rolins: D2

Dara Rolins má po necelých dvou letech nové album D2, na kterém se rozhodla pro koncept remixů. D2, volné pokračování cesty D1, vede napříč žánry: od hip-hopu přes r´n´b´, dance, garage, 2step, house. Každý z hostujících DJů měl možnost výběru songy z posledních dvou alb Dary. 

Sony BMG

Různí: Jarove pesničky

Album Jarove pesničky přináší známé písně slovenského divadelníka a hudebníka Jaro Filipa, které Ivan Tásler nechal znovu nazpívat předními slovenskými muzikanty. Najdete zde písně jako Do batôžka, Za dedinou, Čerešne, Valutový cudzinec,či Sťahovaví vtáci v podání Ivana Táslera, Katky Knechtové, Petra Lipy, Kulyho, Zuzany Smatanové a dalších.

Vznikl tak projekt, který v nových aranžích přináší to nejlepší ze staré slovenské hudby, ve vynikajícím podání různých interpretů.

Universal Music

John Legend: Live From Philadelphia

Zpěvák, pianista a skladatel, který se upsal stylu r&b, John Legend se stal díky svému debutovému albu Get Lifted a následnému Once Again velice uznávaným umělcem po celém světě.

Jeho v pořadí třetím albem se tak nyní stane záznam koncertu z Philadelphie. To vychází nyní na CD a v limitované edici s bonusovým DVD s videoklipy a částí koncertu.

Sony BMG

Nuck Chorris Gang

 Nuck Chorris Gang hrají 100% karate music a jsou skvělá "mystifikační" bluesrapová parta. Spojují rap, hip hop a blues. Svůj styl karate musik lze přeložit dle slov vicemistra utrženého jestřábího pařátu a mluvčího kapely Václava jako „Nával energie, která se ho bude snažit pohltit. Upocený dav skákající metr do výšky. Upocenou kapelu skající metr do výšky. Tuny srandy a nadhledu."

Indies Records