Mé druhé já

Hrdinkou amerického dramatu je moderátorka jednoho z newyorských rádií Erica Bainová. Nesmírně miluje svého snoubence a užívá si všeho, co jí život štědře nabízí. Při náhlém brutálním útoku však o snoubence přijde a sama je velmi vážně zraněná. Zdrcená Erica se přes své neštěstí nedokáže přenést, po nocích bloudí temnými ulicemi města a pátrá po mužích, kteří jsou zodpovědní za její neštěstí.

Její snaha sjednat spravedlnost na vlastní pěst je však jednoho dne prozrazena. Newyorská policie si s jejím případem neví rady a po jejích stopách se vydává neústupný detektiv, který jí chce přimět k tomu, aby svůj boj vzdala a nechala jej na zodpovědných autoritách.

The Brave One, USA 2007, 122 min., režie: Neil Jordan, hrají: Jodie Fosterová, Terrence Howard....

 

 

Probuzení tmy

Fantasy film vznikl podle pětisvazkové série spisovatelky Susan Cooperové. Původně dětské knížky se brzy staly bestsellery a série patří mezi nejznámější díla svého žánru.

Will je normální třináctiletý kluk. Jednoho dne ovšem zjistí, že začíná nabývat nadpřirozené schopnosti. To už ovšem dostává pozvánku na tajemné setkání, které natrvalo změní jeho život. Právě on je nejmladším rytířem světla, který se musí postavit tmě v odvěkém souboji dobra a zla. Za pomoci svých nových přátel a ochránců se tedy vydává na cestu napříč staletími, aby získal šest vzácných kamenů, které mohou zachránit svět před temnotou. Proti nim však stojí tajemný jezdec a jeho přisluhovači. Boj o záchranu světa může začít.

The Dark is Rising,USA 2007, 99 min., režie: David L. Cunningham, hrají: Christopher Eccleston, Ian McShane…

 

 

Bez slitování

Hrdina kanadského dramatu o vinně a trestu Donnie Rose byl odsouzen do vězení za brutální zbití mladíka, který zůstal postižený na celý život. O devět let později je Donnie venku. Vrací se zpět do stejně násilného a rasistického prostředí, které ho utvářelo. 

Blízcí oběti chtějí pomstu. Nástrojem spravedlnosti má být Ossie Paris, talentovaný boxer, který vyzve Donnieho k utkání.

George Carvery čekal devět let, aby pomstil syna. Když se nakonec setkají tváří v tvář, uvědomí si, že sdílejí podobnou touhu překonat minulost.

Poor Boy´s Game, Kanada 2007, 100 min., režie: Clément Virgo, hrají: Danny Glover, Rossif Sutherland, Flex Alexander...

 

 

Pokojný bojovník

 Excelentní adaptace stejnojmenné autobiografické knihy Dana Millmana. Nejde v ní o klasický boj mezi zlými a dobrými, vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.

Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu.

Peaceful Warrior, USA 2006, 116 min., režie: Victor Salva, hrají: Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smartová, Tim DeKay, Ashton Holmes, Paul Wesley…

 

 

Zahřívací kolo

 

Komedie zahřívací kolo se odehrává v polovině 80. let minulého století a vypráví příběh Briana Jacksona, chlapce z dělnického prostředí, který právě nastupuje do prvního ročníku Bristolské univerzity. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti.

Na škole si chce splnit celoživotní přání, zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu a navíc vymýšlí plán, jak díky vědomostnímu kvízu získat i její srdce...

Starter for 10, Velká Británie USA 2006, 93 min., režie: Tom Vaughan, hrají: Joseph Friend, James Gaddas, Catherine Tateová, Mark Gatiss, Robert Cawsey, Rasmus Hardiker…