"Již po první fázi průzkumu jsme si byli trošku jistí tím, že směr, kterým se vydal Český rozhlas a Radiožurnál, byl správný. Necítíme motivaci, jak z hlediska redakčního, tak z hlediska výzkumu, k tomu, abychom učinili nějakou významnou cestu k něčemu nazpátek," uvedl šéfredaktor stanice Alexandr Pícha.

Radiožurnál by od září rád prodloužil dopolední zpravodajský blok a zavedl tématické bloky. "Je to poměrně nový projekt, logický projekt, který navazuje na to, co tady začala (bývalá ředitelka stanice) Barbora Tachecí, protože jsme se s ní právě o nedostatku vlastní agendy ve zpravodajství Radiožurnálu bavili," uvedl Pícha. Řekl, že lituje, že s Tachecí nemůže dál spolupracovat.

Moderátoři zůstanou

Tachecí byla z funkce ředitelky stanice odvolána na začátku února. Následně se zhroutila a byla odvezena do psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích. Tam je dosud. "Chtěli bychom se i do budoucna opírat o (moderátory) Jana Pokorného, Lucii Výbornou, Hanu Shánělovou," poznamenal Pícha.

Moderovat naopak od pondělí přestane Milan Bílek a na jeho místo nastoupí Jiří Chum, který na Radiožurnálu léta působil a nyní je členem moderátorského týmu zpráv na televizi Prima.