Zbouchnutá

 

Před dvěma lety režisér Judd Apatow velmi zábavným způsobem předvedl, jak se cítí člověk, který je už 40 let panic, vloni přišel s další povedenou komedií..

Alison Scottová je krásná a chytrá novopečená televizní reportérka. Ben je oplácaný a líný povaleč, jehož jedinou ambicí je pokračovat ve sladkém nicnedělání, jak jen to půjde. Ti dva se setkali v baru, společně se opili, vyspali. Pak se ale Alison udělalo špatně a Ben přijal telefonát dozvěděl se, že bude otcem. Před budoucími rodiči se vynoří zcela zásadní otázka: Je jejich jediné pojítko - společné dítě - natolik pevné, že je navzdory tomu, že jsou natolik odlišní a vůbec se neznají, udrží pohromadě?

Knocked Up, USA 2007, 129 min., režie: Judd Apatow, hrají: Katherine Heiglová, Seth Rogen, Paul Rudd, Tim Bagley, Leslie Mann, Alan Tudyk, Jonah Hill, Kristen Wiigová, Steve Carell, Jay Baruchel, Adam Scott, Jason Segel...

 

Síla srdce

 

Drama Síla srdce je natočeno podle skutečného příběhu, kdy v roce 2002 zmizel v Kadáčí reportér Wall Street Journalu Daniel Pearl, který byl po měsíci popraven. Jeho žena Marianne Pearlová napsala o příšerných pěti týdnech, v nichž si u ní pravidelně podávaly dveře naděje se zoufalstvím, strhující knížku. Ta zaujala Brada Pitta natolik, že se pod její filmové zpracování rozhodl podepsat jako producent a navíc do hlavní role obsadit "svou" Angelinu.

Během dnů a týdnů následujících po zmizení Daniela Perla se rojily četné spekulace o jeho osudu a stejně horečně se vedlo oficiální pátrání po stopách těch, kteří měli mít jeho zmizení na svědomí. Z malé osobní tragédie se stal velký příběh, který najednou sledoval celý svět.

A Mighty Heart, USA 2007, 107 min., režie: Michael Winterbottom, hrají: Angelina Jolieová, Dan Futterman, Archie Panjabi, Irfan Khan...

 

Jednotka Uro

 

Norské kriminální drama řeší dilema mezi přátelstvím a povinností.

Hans Petter nastoupí do speciální protidrogové jednotky. Vyrůstal sám se svojí matkou a měl bouřlivé dětství. Asi proto se ve službě chová velmi horlivě a to mu působí problémy. Často pracuje v přestrojení, kdy v různých klubech sbírá informace o drogových dealerech. Jednou večer se však v klubu Front setká s Mette, svou kamarádkou z dětství, která klub vede a má problém s drogami. Kvůli Mette se pustí do nebezpečné hry, která se mu však poněkud začne vymykat z rukou.

Uro, Norsko 2006, 100 min., režie: Stefan Faldbakken, hrají: Nicolai Cleve Broch, Ane Dahlová…

 

Wholetrain

 

Německé drama Wholetrain se zabývá sprejerstvím, nabízí ale jiný pohled něž česká komedie Gympl.

Nejlepší kamarádi David, Tino a Elyas, kteří vystupují jako skupina graffiti-writeru KSB, touží po slávě a úctě mezi sprejery. Bez ustání a za každou cenu sami sobě dokazují, že oni jsou ti nejlepší. Když se ve městě objeví nová skupina sprejerů, kteří připraví KSB o jejich writerskou čest, vypukne mezi skupinami vášnivá sprejerská válka. Aby KSB tuhle bitvu o styl a uznání vyhráli, rozhodnou se pro nejnebezpečnější akci svého života: společně s nováčkem Achimem chtějí přes noc nasprejovat celý vlak Wholetrain.
Wholetrain, Německo 2006, 82 min., režie: Florian Gaag, hrají: Mike Adler, Florian Renner, Elyas M'Barek, Jacob Matschenz, Gerald Alexander Held...

 

Opilí slávou

 

Hrdina dramatu, newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit výjimečné fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy.

Když ho tato dívka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho zabít.

Delirious, USA 2006, 107 min., režie: Tom DiCillo, hrají: Phillip Bloch, Steve Buscemi, Marcus Collins, Kevin Corrigan, Elvis Costello.