Cormac McCarthy: Cesta

Po úspěšném „morálním thrilleru” Tahle země není pro starý přichází Cormac McCarthy se „sci-fi”, přičemž uvozovky jsou i tentokrát velmi na místě. Román Cesta se odehrává ve světě sežehnutém neznámou katastrofou.

Otec se synem putují šedivou zimní krajinou a děsí se každého náznaku, že nejsou sami, kdo přežil; od posledních lidí totiž rozhodně nemohou čekat nic dobrého. Dvojici drží při životě jen to, co uveze jejich nákupní vozík a co občas najdou v prázdných domech. Jejich cílem je mořské pobřeží, ale i tam se samozřejmě ukáže, že naděje už neexistuje. Nebo snad ano?

Argo, překlad Jiří Hrubý, 188 str., váz., 279 Kč

 

 

Torey L. Hayden: Spratek

Autorka beletristickým způsobem zpracovává skutečný příběh šestileté dívky Sheily, která vyrůstá bez lásky. Sheila se poté, co popálila tříletého chlapce, dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Haydenová.

Ta po čase zjistí, že dívka má zcela nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Navzdory mnoha překážkám a smutným událostem Sheila zůstane ve třídě, kde našla přítelkyni-učitelku Torey….

Portál, peklad Hana Hartlová, 240 str., váz. 349 Kč

 

 

Joseph O'Connor: Hvězda moří

Hvězda moří je dráždivě současný příběh plný překvapivých zvratů a osudových rozhodnutí a plným právem patří k vrcholům současně irské literatury.

Třeskutá zima roku 1847. Z Irska zmítaného konflikty a katastrofální neúrodou vyplouvá Hvězda moří a míří přes oceán do New Yorku. Na palubě jsou stovky zbídačených pasažérů. Všichni dospěli k odvážnému rozhodnutí vydat se přes Atlantik a hledat domov či štěstí na opačné straně oceánu. Lidé na palubě jsou ale propojeni těsnějším poutem, než si uvědomují. Na lodi se plaví i tajemný
zabiják, který jen čeká na vhodnou příležitost, aby se pomstil a dosáhl krutého rozhřešení…

Mladá fronta, překlad Marie Frydrychová, 408 str., váz., 249 Kč

 

 

Garth Ennis, Steve Dillon, Darick Robertson: Punisher 4 

Poslední příběh z pera Gartha Ennise komikové série o psychopatickém mstiteli Punisherovi, takže nechybí černý humor, zábavné násilí a urážení superhrdinů.

Mafiánských bossů zabil Punisher už víc než dost. Ale s tímhle to bude trochu jiné. Tohohle mafiánského bosse má zachránit. Zvládne Punisher překonat své zásady... a pak ještě pár stovek vojáků a džungli? A to ho ještě v téhle knize čeká ruská mafie, návštěva Irska, jeden vzteklý Kanaďan s adamantiovými drápy a novinář, který si usmyslel, že o psychopatickém mstiteli udělá reportáž.

Crew, BBart, překlad Šimon Španihel, 160 str. brož., 399 Kč

 

 

James Rollins: Amazonie

Dobrodružný příběh ve velkém stylu Jamese Rollinse, který tentokrát provede čtenáře hrůzami i krásami Amazonie.

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později pralesů na světě vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma.

Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce…

BBart, překlad Zdík Dušek, 408 str., váz., 249 Kč