Michael Jackson: Thriller (25th Anniversary Edition)

Za nejvýraznější album v celé dosavadní kariéře krále popu Michaela Jacksona se jednoznačně považuje Thriller, který původně vyšel před 25 lety a byl jeho šestým sólovým albem a druhým albem s producentem Quincy Jonesem. Za Thriller získal Michael Jackson celkem sedm cen Grammy, které doplnil ještě cenou osmou v kategorii Nejlepší nahrávka pro děti.

U této příležitosti vychází speciální remasterovaná reedice Thriller obohacená o šest zcela nově nazpívaných písní se zajímavými hosty jako Fergie, will.i.am, Kanya West nebo Akonem excelujícím v tracku Wanna Be Startin’ Somethin’. Ten se stal i prvním singlem z alba.

Sony BMG

 

 

Mňága a Žďorp: Na stanici polární

Při když se řekne Mňága a Žďorp, každému se asi vybaví ValMez, deprese, skvělá muzika a to všechno přichází v nové desce Na stanici polární. I když současný Mňága zní o poznání veseleji, svou ironii neztratila.

EMI

 

 

Simple Plan

Třetí albová novinka kanadské party Simple Plan se stejnojmenným názvem je smělou exkurzí do hájemství dynamické hudby, nespoutané energie, sekavých kytar, melodických nápadů s geniálními rify. To vše je obohaceno vynalézavými zvukovými přístupy expertů a nových spolupracovníků jako jsou producent Nate "Danja" Hills, Max Martin a Dave Fortman.

Tak vzniklo jedenáct písniček, ve kterých Simple Plan neomylně poznáte, ale zároveň nejsou ani trochu podobné tomu, co kapela udělala předtím - od smyčky syntezátoru u první skladby alba a zároveň prvního singlu When I'm Gone k tanečnějšímu rytmu a vlivu R&B u The End, hip-hopovému beatu Generation a úžasné baladě I Can Wait Forever

Warner Music

 

 

Autopilote: Ido

Roman Holý patří v České republice mezi nejnadanější hudebníky a znám je i jako průkopník netradičních projektů, ve kterých spojuje mnoho hudebních stylů a žánrů. Nejinak je tomu i v jeho nejnovějším projektu Autopilote, který přichází se svojí debutovou deskou IDO.

Zde se Roman Holý, jakožto výtečný funkový producent spojil s japonskou progresivní zpěvačkou Yumiko Ishijima, kterou můžeme znát v hostování na desce kapely Southpaw, legendárním bubeníkem Pavlem Fajtem a českým králem didgeridoo Ondřejem Smeykalem. Hudba v jejich podání je sonickým výletem plným rytmických ploch, valících se basových tónů i nečekaných zvukových efektů. Jde o hudební zážitek nabitý energií, který se vám po prvním poslechu vryje pod kůži.

EMI

 

 

Květy: Střela zastavená v jantaru

Nezaměnitelná kapela Květy natočila album Střela zastavená v jantar, které je plné barev a emocí. Divoké bušení do kytary, ověšené kolíčky na prádlo se střídá s chrámovými sbory, ponořenými do pulsující hudby. Pro svoje hledačství, i neobvyklý instrumentář, zní skupina i na této desce nezařaditelně.

Nové album se opět natáčelo ve Studiu Indies v Brně pod dohledem Broňka Šmida. Výsledkem je jedenáct skladeb, které jsou velmi pečlivě a dobrodružně zaranžovány a podány se strhující vnitřní energií. Naléhavý zpěv přináší texty, jež lze nazvat čistou poesií, nemající pro svou opravdovost a vybroušenost na české scéně častého srovnání.

Indies