"Dokument o festivalu ve Woodstocku v roce 1969 jsem viděl ve čtyřiaosmdesátém v Maďarsku. Strašně mě fascinoval, ocitl jsem se v úplně jiné dimenzi. Tehdy jsem začal snít o tom, že jednou podobný film natočím," přiznal Právu režisér Morgenstern.

Myšlenka na realizaci filmu vznikla i v hlavě duchovního otce trutnovského festivalu Martina Věcheta. Padli si s Morgensternem do noty jako nositelé námětu, spoluautorem scénáře se stal Martin Suja, ovšem jejich práce byla na začátku letošního roku přerušena, když zloděj zcizil režisérovi počítač, v němž měl uložen kompletní skript a z poloviny napsaný scénář."Zdrželo nás to, ale cítím, že to bylo ku prospěchu věci. Neměl jsem nic uložené jinde, práce pokračovala podle toho, jak jsem si scénář a skript zapamatoval," řekl režisér.

Film byl poprvé promítnut na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Po pražské premiéře by měl být představen na letošním trutnovském festivalu (22. - 24. 8.), je přihlášen na filmový festival v Jihlavě, na podzim se objeví v Brně a bude nabídnut i jinam.

"Žádáme o grant. Pokud se to povede, půjde film do distribuce a mohl by být uveden i v zahraničí. Když ho nezískáme, asi se k lidem dostane pouze prostřednictvím DVD a VHS," uzavřel Morgenstern.