Loni jste byla hostem turné Lucie Bílé, která z vás byla velice nadšená. TV Prima brzy uvede premiéru seriálu Ošklivka Katka, pro kterou jste nazpívala titulní písničku z dílny Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové. Nemáte pocit, že teď Bílé tak trochu kradete autory?
To opravdu nemám. Soukup a Osvaldová mi nepíší celou desku, jako je tomu v případě Lucky. Napsali písničku pro seriál a já ji nazpívala. V tomhle případě šlo hlavně o soundtrack k tomu seriálu. Neberu to tak, že bych někomu přebírala autory. Uvědomme si také, že v Česku není dobrých autorů moc, takže se to musí různě střídat.

V té písničce máte ale výraz, který Lucii Bílou připomíná. Zalezla vám nová skladba pod kůži napoprvé?
Musela jsem si na ni zvyknout, to se mi ale stává u většiny písniček. Některé se mi dokonce na první poslech nelíbí a cestu k nim si najdu až po nějaké době. Podle mě je to pohodová písnička, která přesně pasuje k tomu seriálu.

Dostala jste nabídku, abyste v tom seriálu v některé epizodě také vystoupila?
Nedostala, ale dostala jsem jinou nabídku.


Myslíte účinkování ve dvou dílech polského televizního seriálu?
Zúčastnila jsem se castingu, o kterém mě informovala má polská manažerka. Ta role ale nesouvisí s vydáním mé desky v Polsku. V castingu jsem získala roli dcery jednoho pána, takové typické puberťačky, která nosí piercing v nose a podobně. Zatím je to udělané tak, že zahraju ve dvou dílech, a když se ta role bude divákům líbit, napíše se její pokračování.

V březnu vyrazíte na své první samostatné turné. Z čeho máte největší strach?
Bojím se toho, že to všechno nestihneme připravit. Nebydlím v Praze, zatímco má kapela je z Prahy. Snažíme se dát tomu zkoušení nějaký řád. Také se bojím toho, aby na mé koncerty přišli lidi. To je ale myslím docela normální obava. Doufejme, že všechno dobře dopadne.

„Utáhnete“ ve dvouhodinovém koncertu velké sály, kam jsou koncerty naplánované?
To mě neděsí, z toho strach nemám.

Nabídnete v programu nějaké překvapení?
Překvapení určitě bude. Budeme ovšem hrát i singlovky, písničky z obou desek a myslím, že asi čtyři skladby v unplugged verzi.

Okoukala jste něco od Lucie Bílé?
Naučila jsem se toho hodně, byl to velký zážitek. Byla velice profesionální, i když byla určitou část svého turné nemocná. Občas si vybavím konkrétní situaci a říkám si, že Lucka by se v ní asi zachovala tak nebo tak.

Můžete být konkrétní?
Nechci nic prozradit.

Loni jste v Polsku vydala album Sam na sam, což je verze vašeho debutu Měls mě vůbec rád v polštině. Budete tam vydávat i druhé album?
Pokud se dobře ujme tahle deska, tak doufám, že ano.