Do finále letošního ročníku se o titul Objev roku ucházejí čtyři absoloventi uměleckých škol, jejichž práce jsou na hodně vysoké úrovni. Posuďte sami.

JAKUB POLANKA

Laureát prestižního ocenění Fashion and Technology, které získal v roce 2003 ve Florencii, se do finále probojoval kolekcí na podzim/zimu 2007/2008. Polanka mimo jiné spolupracuje se studiem věhlasného Philippa Starcka.

Ukázka z nápadité kolekce Jakuba Polanky, který bojuje o cenu Czech Grand Design v kategorii Objev roku.

Jakub Polanka: jedinečná kolekce podzim/zima 2007/2008

.: Ukázka z nápadité kolekce modelů, které lze variovat na osm způsobů (výřez).

Foto: Archív Czech Grand Design (2)

LUCIE KOLDOVÁ

Mladá designerka zaujala sérií židlí Miss Extreme, kolekcí šperků pro BeldaFactory v rámci projektu Craftsmanshipforever, svítidly Profi-L-light a prezentací X Tabourettes na Designbloku 07.

Lucie Koldová: židle Miss Extreme.: Židle Miss Extreme (výřez)Lucie Koldová: prezentace X Tabourettes na letošním Designbloku

.: Prezentace X Tabourettes na letošním DesignblokuFoto: Archív Czech Grand Design (2)

ONDŘEJ TOBOLA

Student VŠUP je nominován za trialového kola Koxx Kompozit pro francouzského výrobce Koxx, jenž zpracovával jako diplomovou práci.

Ondřej Tobola: design trialového kola Koxx Kompozit Ondřej Tobola: design trialového kola Koxx Kompozit .: Design trialového kola Koxx Kompozit Foto: Archív Czech Grand Design (2)

ANNA HANZALOVÁ

Absolventka VŠUP v Praze navrhla v rámci své diplomové práce sadu chirurgických nástrojů pro firmu Beznoska.

Anna Hanzalová: set chirurgických nástrojů pro firmu Beznoska.: Set chirurgických nástrojů pro firmu Beznoska (výřez)Foto: Archív Czech Grand Design (2)

Během týdne vám představíme nominované ve všech kategoriích.
Fotograf roku čtěte ZDE
Designer roku čtěte ZDE