Nova se zjevně poučila na Superstar a hned v úvodu proto naservírovala to, co Češi milují nejvíce: stručně řečeno exoty.

"Můžete se mě podepšat?“ ptala se poroty dívka, která předvedla zdrcující parodii zpěvu. Hodná porota jí její upřímné přání splnila. Ukazovat takové lidi je trochu krutá legrace, ale co naplat, směšné to prostě je.

Některé diváky možná rozesmál i záhadný Navi Navuen se svým „María“ a ani porota neudržela vážné tváře, když dorazila dvojice, která sice skoro vůbec nezpívala, ale zato se postavila na hlavu.

V krátkém sestřihu přišlo ještě mnoho zoufalých adeptů nové "hvězdné pěchoty“, za všechny stojí za to jmenovat alespoň drsného chlapíka Jirku, který světu oznámil, že "stupidní porota je zkorumpovaná“ a „Janda je senilák“. Nakonec Petra Jandu usadil geniálním výrokem: "Peťo, viš jak zpíváš ty? Dost dobře.“ Načež ho ochranka vyvedla. Škoda, byl totiž jasně nejzábavnějším elementem celého pořadu.

Celkem slušné pěvecké výkony podala jedna dívčí trojice, pak pětice z Ukrajiny a také dvojice, která přinesla trochu romského temperamentu. Rocker jménem Holub zaujal nakřáplým hlasem a spoustou historek a mimo všechny kategorie byla velmi originální starší paní, která zazpívala jidiš.

X Factor byl místy legrační, ale po zhlédnutí celého pořadu se vnucuje otázka, co to vlastně mělo znamenat? Kde jsou ty ohlašované hvězdy s faktorem X? Snad se to vysvětlí příště.