"Model festivalu se od svého zahájení v roce 2000 nezměnil, posluchače tak čeká celkem pět symfonických koncertů konaných obden až do 23. srpna a to vždy ve 20 hodin. Předpokládáme, že by mohlo přijít kolem pěti tisíc návštěvníků, jako tomu bylo na prvních dvou ročnících," řekl ředitel Státní filharmonie Brno Bohuš Zoubek.

Největší zájem je o úvodní koncert a také druhý pořad, kterým bude pásmo melodií ze slavných muzikálů a filmů. Zatím největší návštěvnost měl festival v roce 2001, letos se rekord možná podaří překonat, jak doufají pořadatelé. Program je více než lákavý a například při posledním koncertu čeká na posluchače Čajkovského Slavnostní ouvertura s předepsanými efekty dělostřelby a zvonů, jejichž zvuk patří těm na brněnské katedrále.

Pořadatelé míní do budoucna zvýšit atraktivitu. "Rádi bychom v roce 2006 přivítali více hostujících orchestrů. V žádném případě by to ale neznamenalo více koncertů, i když by to nebyl problém. Chceme spíše kvalitní tělesa, dirigenty a sólisty. Chceme si vysokou mezinárodní úroveň udržet i do budoucna," uzavřel ředitel filharmonie Zoubek.