Na úterní informační schůzce scénáristů a hollywoodských studií se ukázalo, že obě strany chtějí obnovit jednání o ukončení stávky, která v poslední době zamrzla. Scénáristé pak sami jednali o podobě nových smluv se studii.

Sdružení filmových a televizních scenáristů stávkuje už od 5. listopadu loňského roku. Autoři požadují větší podíl na zisku z internetové distribuce. Jako první na stávku doplatily televizní talkshow, seriály zatím žijí z předtočených dílů.

Nedávno se ale ukázalo, že některé seriály mohou být akutně ohroženy už nyní. Herečka Yeardley Smithová, která mluví v anglické verzi seriálu Simpsonovi Barta Simpsona, uvedla: "Nemáme obvykle tolik dílů dopředu jako ostatní animované seriály. Teď máme asi deset dílů v různých fázích rozpracovanosti. Otázka je, jestli některé z nich budou připraveny k vysílání před tím, než v květnu skončí sezóna."

Na Grammy i Markéta Irglová

Z výsledku jednání se mohou radovat nejen přední světové hudební hvězdy jako Kanye West (má osm nominací) nebo Amy Winehouseová (šest nominací). Do užšího výběru se totiž dostali i Markéta Irglová a Glen Hansard díky filmu Once.

Šance Markéty Irglové na Grammy jsou reálné a navíc by to nemusela být jediná cena, která ozdobí film Once. Díky hudbě byl totiž irský snímek nominován i na Oscary. Nízkorozpočtový film Once se proslavil na festivalu nezávislých filmů Sundance v americkém Utahu a od té doby je stále populárnější v Americe, ale třeba i ve Velké Británii. Vydělal už milióny dolarů.