Nyní bylo třem moderátorům Snídaně s Novou oznámeno, že se nehodí do nové koncepce. „Je to zlatá věta, pod kterou se skryje cokoliv a nedá se s tím nic dělat. Může znamenat, že jsi stará, nepohotová, nudná nebo ošklivá.

Sice mi současně řekli, že s mojí prací jsou spokojeni. Ale prostě se do nové koncepce nehodím,“ vysvětluje herečka Michaela Dolinová, jak byla odejita.

Zvítězila tím, že přežila

„Udržet se v komerční televizi třináct let, prožít si s ní dvě těhotenství, chodit s velkým těhotenským břichem na obrazovku a přežít tři ředitele, považuji za svoje vítězství,“ řekla mi Míša.

V současné době vstává ve čtyři ráno i třikrát týdně, protože zaskakuje za nemocnou kolegyni Kláru Doležalovou.

Přiznává, že dva roky byla ráda za každou novou smlouvu. Jednou jí smlouvu prodloužili po půl roce, jindy na čtvrt roku, nebo dokonce jen na měsíc. „Takové způsoby tě naučí na to kašlat.

Naučíš se žít s vědomím nejistoty. Za nás nastoupí naprosto neznámí mladí lidé, které vůbec neznám“. Zatím odchod ze Snídaně neohrozil Dolinové roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Její Marii čeká velká rekonstrukce celého domu, takže bude všechny kolem obtěžovat stavebním ruchem.