"Diváci se v prvních střihových dílech mohou těšit na rekapitulaci dění na castinzích, které již na podzim proběhly ve Zlíně, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě a Praze.
Poté budou následovat semifinálová soustředění, na kterých již budou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií. Každou kategorii bude „řídit“ jiný porotce, který si sám nominuje čtyři nejlepší zpěváky do finále," sdělil Novinkám koordinátor projektu Adam Kotalík.

Shayne Ward 23. března v České republice představí první singl z nového alba Breathless, které vyšlo na podzim 2007 v Británii a získalo platinovou desku. Singl If that´s OK with you dosáhl v anglické hitparádě na druhou příčku a v Irsku se stal  číslem jedna.

A opět Leoš Mareš 

Nova propaguje X Factor jako pořad velmi odlišný od starší Superstar, podobnost obou formátů převzatých ze zahraničí je ale velmi nápadná, Nova navíc angažovala lidi se Superstar úzce spjaté.

Moderátorem bude Leoš Mareš a v porotě sedí Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup. Jedinou novou tváří je tak třetí porotce, legenda českého bigbítu Petr Janda. Podle Mareše je X Factor "nadopovaná Superstar". 

Zajímavé je na soutěži to, že je otevřena pro zpěváky všech generací a dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milión korun, kterou může využít na rozjezd své kariéry.