Tipy spisovatele Pavla Brycze

Čtu: Právě jsem dočetl román Předčítač od německého spisovatele Bernharda Schlinka. Moc se mi líbil - je to výborně napsané, má to atmosféru od začátku do konce. Teď čtu Svatyni od Williama Faulknera. To je můj takový prázdninový autor. Jedině o dovolené mám totiž čas se k němu vrátit.

Poslouchám: V Řecku jsem si koupil místní šansony. Ta skvělá zpěvačka se jmenuje Nana Mouskouri.

Viděl jsem: Film Pupendo. Po všechny těch povedených snímcích od Hřebejka a Jarchovského mě trochu zklamalo, ale Pavel Liška a dětské role jsou výborné.

Internet: Dívám se často na stránky mých oblíbených kapel Houpací koně (www.guerilla.cz/houpacikone) a Zdarr (http://zdarr.webpark.cz/).

Toulavé boty

Námět k filmu Toulavé boty našel režisér Gavin O`Connor ve stejnojmenné knize své manželky a modelky Angely Sheltonové, v níž popsala svůj život na cestách s nekonvenční matkou, která neustále utíkala před svými zhroucenými milostnými vztahy. Než s Angelou dopsali třetí verzi scénáře, rozvedli se, ale práci na filmu to nepoznamenalo. Film se stal hereckou exhibicí britské divadelní herečky Janet McTeerové, která se poprvé objevila v hlavní roli amerického filmu. Za svůj výkon získala Cenu národní filmové rady, Zlatý Glóbus i nominaci na Oscara včetně nejvyššího ocenění nezávislé americké scény Independent Spirit Award.

ČT 2, 11.srpna, 21.35