Podle Šípu je tak možné, že bude-li film režiséra Juraje Jakubiska promítán v kinech, hrozí, že veškerý zisk půjde správci konkurzní podstaty.

Šíp píše, že konkurzní řízení, kde se o osudu firmy Jakubisko film, s. r. o., rozhodne, má být příští týden u Městského soudu v Praze. S největší pravděpodobností však manželé Jakubiskovi o všechna práva na film přijdou, uvádí list. Deanu Jakubiskovou ale podle něj netrápí jen konkurzní řízení - na její majetek je podána podle obchodního rejstříku exekuce, kterou řeší exekutoři Igor Ivanko a Ivo Luhan.

"Peníze, které mi dluží manželé Jakubiskovi, mám díky těmto exekutorům už zpátky," řekl Šípu jeden z investorů filmu. Vyjádření Jakubiskové se Šípu nepodařilo získat.

Nejdražší film u nás 

Evropský koprodukční velkofilm o Alžbětě Báthoryové, zvané Čachtická paní, odehrávající se před čtyřmi stoletími v Uhrách, je produkčně nejdražším filmovým projektem ve střední Evropě. Na jeho rozpočtu se podílí Česko, Slovensko, Maďarsko a Británie. Film by měl mít dvě podoby - více než dvouhodinovou pro kina a ještě delší, dvoudílnou, pro televizní vysílání.

Premiéra velkofilmu byla posunuta už třikrát. Nejprve z konce loňského října na druhou polovinu ledna, pak na únor a pak zmizela z plánu premiér Unie filmových distributorů na první polovinu roku 2008 úplně. Uskutečnit se má až 10. července, přičemž do kin přijde 31 kopií.

Titulní roli ztvárnila britská herečka Anna Frielová. Režisér Juraj Jakubisko točil své patnácté celovečerní dílo v angličtině, ale film se má objevit i v české, slovenské a maďarské verzi. Hrály v něm tisíce komparzistů a 120 hovořících postav, tvůrci potřebovali na 5000 historických kostýmů.

Legendy hovoří o Alžbětě Báthoryové jako o "krvavé hraběnce", největší vražedkyni všech dob, která se koupala v krvi panen, aby si zachovala věčnou mladost, a která sadisticky týrala okolí. Režisér a autor scénáře zároveň však nabízí i další pohledy, kdy ji líčí jako vzdělanou ženu, zranitelnou osamělou vdovu a léčitelku, oběť intrik mužů, kteří toužili po jejím majetku. Podle něj šlo o kontroverzní ženu, která vzala spravedlnost do vlastních rukou.