Chuck Palahniuk: Strašidla

Palahniukův román (z) povídek odkazuje na Chaucerovy Canterburské povídky a kritika se shoduje v tom, že jde o autorovo nejlepší dílo od legendárního Klubu rváčů.

Ve zchátralém bývalém divadle kdesi na okraji města je namísto tvůrčího zápalu čeká boj o přežití. Třiadvacet zajatců musí najít nejen cestu z tvůrčí krize, ale především způsob jak přežít. A nekonečné čekání na záchranu si krátí vyprávěním příběhů.

Hned první z nich, svatý Nestřeva, připomene makabrózní deviace z Programu pro přeživší: přišel o své tlusté střevo při podivné sexuální praktice, při níž využíval odsávací ventil v zahradním bazénu. Další postava jako by vypadla ze stránek Ukolébavky...

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Richard Podaný, 392 str., váz., 279 Kč

 

 

Frank Miller, David Mazzucchelli: Batman - Rok jedna

Roku 1986 vytvořil Frank Miller a David Mazzucchelli strhující moderní verzi Batmanova zrodu. Oprostili legendu a vdechli jí nový život. Po Návratu temného rytíře, Millerově dystopiské legendě o Batmanových posledních dnech, je tu Rok jedna s novou vizí počátku klasické postavy.

Tato kniha obsahuje kompletní komiksový příběh, novou předmluvu Franka Millera a kreslený doslov Davida Mazzucchelliho. Příběh doplňuje více než čtyřicet stran bonusů, náčrtků postav, návrhů stránek, nákresů a mnoha dalších věcí, díky kterým budete moci nahlédnout do zákulisí vzniku dnes už kultovního díla.

Crew, překlad Jiří Pavlovský, 136 str., 349 Kč

 

 

Michael Scott: Alchymista

Skutečnost: Nikolas Flamel se narodil v Paříži, 28. září 1330. Téměř po sedmi stech letech je uznán jako největší alchymista své doby. Říká se, že objevil tajemství věčného života. Záznamy dokládají, že umřel v roce 1418. Ale jeho hrobka je prázdná.

Legenda: Nikolas Flamel žije. Už staletí si vyrábí elixír života a recept na něj je ukryt v knize mága Abraháma. Flamel je strážce této knihy. Pokud by se však dostala do nesprávných rukou, mohlo by to zničit současný svět. Přesně toto plánuje Dr. John Dee, a proto usiluje o získání starého rukopisu. Zdá se, že lidem na ničem nezáleží, a možná pak už bude pozdě.Jestliže je výklad proroctví správný, pak jedině Sofie a Josh Newmanovi mohou svět zachránit.

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Zuzana Zábrodská, 400 str., váz., 299 Kč

 

 

Philip Pullman: Zlatý kompas

Zlatý kompas je předloha stejnojmenného amerického filmu, který měl u nás premiéru minulý týden. První díl napínavé trilogie z pera předního autora žánru fantasy, který bývá srovnáván s jeho nestorem J. R. R.Tolkienem.

V paralelním světě podobném tomu našemu žije dvanáctiletá Lyra. Každý člověk tam má svého daemona, který ho provází po celý život a je jakýmsi vnějším spodobněním jeho povahy, a žijí tu i jiné podivuhodné bytosti, například mluvící medvědí kyrysníci nebo půvabné divoženky létající na borových větvích.
Lyra s jejich pomocí putuje daleko na sever, aby zachránila svého kamaráda Rogera a další děti, které unesli obávaní Vrahouni…

Argo, překlad Dominika Křesťanová, 279 Kč

 

 

John Updike: Králík se vrací

Updikeův návrat k oblíbenému hrdinovi upoutá čtenáře barvitým pokračováním Harryho životních osudů, přináší však také pozoruhodný obraz neméně vzrušených společenských proměn Ameriky šedesátých let.

Volné pokračování románu Králíku, utíkej! zastihuje jeho hrdinu Harryho Angstroma v šestatřiceti letech v bouřlivém létě roku 1969. Rodina se přestěhovala do výstavnější čtvrti a žije vcelku poklidným životem, staré rány mezi Harrym a jeho ženou Janice se však nezhojily a dlouhotrvající manželská krize kulminuje odchodem ženy od manžela i dvanáctiletého syna. Po dramatické epizodě dočasného soužití s osmnáctiletou Jill a černošským radikálem Skeeterem, která po několika týdnech skončí tragicky, zažívá Harry další otřes v podobě ztráty zaměstnání...

Paseka, překlad: Miroslav Jindra, 404 str., váz., 389 Kč