Na společnost Primano, která CzechTek pořádala, podala stejně jako na zemědělce Jiřího Antoše radnice trestní oznámení kvůli neoprávněnému užívání cizí věci. Pozemky, kde se party konala, sice patří městu, ale organizátorům je bez vědomí radnice pronajal Antoš, který na nich hospodaří. 

Úklid neskončil

Na loukách u osady Ledkov na Jičínsku, kde se koncem července technival konal, pokračuje úklid odpadků. Organizátoři původně slíbili, že nepořádek odklidí do 6. srpna, ale na pozemcích stále pracuje několik lidí. "Na místě stojí dva plné kontejnery, kolem nich je nepořádek. Musím také říci, že ani v širším okolí to dočista uklizené ještě není," řekla starostka nedalekého Kopidlna Hana Slavíková. Ve sběru odpadků pokračuje na loukách několik lidí najatých pořadateli. Město zatím nemá informace o tom, kdy úklid skončí. "To záleží na jednání mezi organizátory a Jiřím Antošem, který jim pozemky pronajal."

Radnice v Kopidlně plánuje, že po skončení úklidu požádá hygieniky o vypracování posudku. "Chceme vědět že louky jsou v pořádku," uvedla Slavíková.