"Čtyřiatřicetiletý Mejlhede přichází do Prima TV s desetiletou profesní zkušeností z televizního trhu, kterou načerpal mimo jiné v dánské TV3, TV2 či SBS Denmark. Na pozici viceprezidenta pro program MTG spadají do jeho kompetence televizní kanály mimo jiné v baltických státech, Rusku či Skandinávii," uvedl v pondělí mluvčí Primy Ladislav Pavlík.

„Jsem rád, že mohu nyní úzce spolupracovat s talentovanými lidmi v televizi Prima. Chci se spolu s nimi zaměřit na posílení programové struktury a s využitím stávajících úspěšných formátů na postupné zvýšení podílu sledovanosti a postavení Prima TV na českém televizním trhu,“ řekl nový programový ředitel Prima TV.  

V České republice bude Jakob Mejlhede při formování programu spolupracovat i s dosavadním ředitelem programu Janem Rubešem, který bude na Prima TV působit na pozici zástupce programového ředitele.

V posledních měsících přišel do Primy také Pavel Zuna. Bývalá hvězda Novy se stala šéfem zpravodajství. Z Frekvence 1 zase přešel na Primu reportér Jan Tuna.