Právě tam se příští rok odehraje většina festivalových projekcí. Ty budou stejně tak jako doprovodné akce pro všechny festivalové diváky zdarma. Přibude i sekce Noční horizonty, určené zejména studentům.

„Zlaté jablko je podle místních legend historickým názvem Zlína a vyjadřuje hojnost a zároveň jistou výjimečnost, která se k tomuto místu vázala – a přesně o to jde i při sestavování festivalového programu,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Koliha. „Dobrá zpráva je, že kvalitních filmů pro děti a mládež budeme mít tolik, že jsme se rozhodli festival o den prodloužit.“

Chystaný 48. ročník se odehraje ve znamení britského filmu. „Akci zviditelní výtvarné motivy z britské pop-kultury, ale i britská kuchyně, hudba, hosté a hlavně britské filmy. Plánujeme uvést nejžhavější novinky i slavné snímky britské historie,“ říká umělecký ředitel festivalu.

Kromě hlavní soutěže se příští rok ve Zlíně opět uskuteční přehlídka tvorby zemí Visegrádu, chybět nebude ani Zlínský pes, což je mezinárodní festival studentských filmů, a šestým rokem proběhne i Duhová kulička, soutěž reklamních spotů zaměřených na děti a mládež. Vedle nabitého festivalového programu se můžeme těšit i na doprovodné akce, jako je tradiční dražba klapek či Kinematovlak, který bude brázdit celou republiku.