Herečka, která naposledy zaujala rolí ve snímku Walk the Line o zpěvákovi Johny Cashovi, nyní dostává zhruba patnáct až dvacet miliónů za film. Rodačka z Baton Rouge v Louisianě se ke hraní dostala ve 14 letech, kdy se objevila v romantickém filmu The Man in the Moon (nemá nic společného s filmem Man on the Moon).

Brzy zapadla do divácky oblíbené škatulky snaživé a potrhlé blondýnky, která to myslí dobře, ale je tak trochu mimo. Vynikla např. ve středoškolské komedii Kdo s koho a největší slávu ji přinesly filmy Pravá blondýnka a Pravá blondýnka 2.

Za Witherspoonovou skončila v žebříčku nejvíce vydělávajících Angelina Jolie, která např. za Beowulfa dostala "jen" osm miliónů dolarů. Cameron Diazová je nyní na třetí pozici. K dalším nejlépe placeným herečkám patří Renée Zellwegerová, Sandra Bullocková.

Nespravedlnost i v Hollywoodu

Ve srovnání s mužskými kolegy však herečky vydělávají překvapivě málo. Třeba Tom Cruise a Mel Gibson si říkají az třicet miliónů za celovečerní film a navíc většinou vyžadují určitá procenta z budoucího zisku. To už se ale naučily i některé ženy, např. Cameron Diazová tak vydělala okolo třiceti miliónů dolarů na Shrekovi.